Amellett, hogy hiányoznak a vendégek, nincs elég szakács és takarító személyzet – hívta föl a figyelmet az InfoRádióban a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.
Flesch Tamás szerint a budapesti szállodások mindent megtesznek annak érdekében, hogy legalább minimalizálják a veszteségüket, például különféle akciókat hirdetnek üzletembereknek is.
Hozzátette, hogy vidéken teljesen más a helyzet, mert a magyar emberek megindultak a belföldi célpontok felé, így a nyári vidéki turizmus ígéretesnek tűnik. A belföldi turizmus 75-80 százalékát azonban hosszú évek óta a budapestiek adják.
A tengerentúlról szerinte egyelőre nem várhatóak külföldi turisták, így a szövetség változatlanul az európai utazókban bízik, akik 80-85 százalékát adták a budapesti turizmusnak a világjárványt megelőzően. Flesch Tamás úgy fogalmazott, hogy általuk elindulhatna valami Pesten. Hiába érik el azonban a 2019-es bevételi számokat, a költségek olyan szinten megemelkedtek, hogy az üzemi eredmény nem tudni, mikor értheti el a két évvel ezelőtti szintet.
Flesch Tamás drámainak értékelte a munkaerő kérdését a szállodaiparban. Azt mondta, hogy akkora a hiány, hogy sokszor már az igazgatók vagy az értékesítők takarítanak, és szakácsok sincsenek, pedig még el sem indult igazából Nyugat-Európából a magyar szakemberek „elszívása”. Ezt azzal magyarázta, hogy nagyon sok fiatal elhagyta a turizmust, miután bizalmatlanság van a szakmával kapcsolatban.