- jelentette ki Alekszandr Merten, a Paks II. projekt vezetője, a fővállalkozó oroszországi ASZE vállalat alelnöke a Világgazdaságnak adott interjújában.
A kormányközeli lapnak arról is beszélt, a Roszatom szorosan együttműködik magyarországi partnerével, a megrendelő Paks II. Zrt.-vel, amelynek az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) októberben küldte meg a kéréseit. A Roszatom és az engedélyes Paks II. Zrt. összekészíti az összes szükséges információt, és az OAH rendelkezésére bocsátja. Ugyanakkor egy ilyen nagy projekt esetében teljesen természetes, és nem nevezhető problémának, hogy kérdések merülnek fel. E mögött részben az áll, hogy a technológia fejlődik - magyarázta.
Jelezte, az engedélyezéssel együtt elemzik azokat a kiegészítéseket, melyet az OAH kért. Azt hangoztatta, a hivatal minden kérdésre választ kap, mindezeket pedig a legrövidebb idő alatt megadják. Egyúttal reményét fejezte ki, nem okoz majd fennakadást, hogy a Paks II. Zrt.-nek további információkat kell adnia az OAH számára, illetve, hogy a hivatalnál is időt vesz igénybe az újabb adatok értékelése. Alekszandr Merten hangsúlyozta, minden nap a bővítéssel foglalkoznak,
Arra a kérdésre miszerint az ASZE magyarországi fióktelepének egyes vezetői posztjain változások voltak állítólagos visszaélések miatt, azt felelte, teljesen megalapozatlanok azok a hírek, amelyek ezeket a személyi változásokat valamiféle visszaélésekhez kötik. A Paks II. projekt esetében most az előkészítés közeledik a végéhez, az építkezéshez pedig már más vezetők, szakemberek kellenek. Így egyesek távoznak, mások jönnek. Miután a projekt a megvalósítás fontos szakaszába lép, a Roszatom vezetősége a projekten dolgozó csapat megerősítéséről döntött - jegyezte meg.
Korábban több sajtóhír is megjelent azzal kapcsolatban, hogy problémák terhelik Paks 2 építését. Mint lapunk is megírta a Direkt36 információira hivatkozva, hogy az OAH rossz minőségűnek tartja az úgynevezett létesítési engedélykérelmét. Mindeközben úgy mondott le a hivatalt vezető Fichtinger Gyula, hogy döntésének indokairól azóta sem nyilatkozott. A HVG múlt heti cikkében pedig már egyenesen arról írt, hogy az oroszok is reális eshetőségként számolnak azzal, hogy végül semmi sem lesz a projektből.