Vadai Ágnes, az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának DK-s alelnöke azután, hogy a testület elfogadta Pintér Sándor belügyminiszter beszámolóját a Pegasus-ügyben, rendkívüli ellenzéki – online – sajtótájékoztatón közölte: 2050-ig titkosították az ülés anyagát.
Ugyanakkor, ahogy arról a Népszava is beszámolt, Kósa Lajos a bizottság fideszes elnöke az MTI szerint újságírók előtt, kérdésre megerősítette, hogy a Belügyminisztérium szerezte be a Pegasus kémszoftvert, de - mint mondta - ő nem lát ebben kivetnivalót.
Vadai Ágnes tanácskozás utáni összefoglalója szerint az számukra világossá vált, hogy a kormánypárti képviselők azt gondolják:
Az ellenzék, mondta Vadai, rákérdezett arra, hogy kik szerepeltek a megfigyeltek listáján, de a miniszter „sem megerősíteni, sem cáfolni nem akarta, hogy a sajtóban már ismertté vált személyeket valóban megfigyelték-e ezzel a szoftverrel”.
Arra is rákérdeztek, hogy a beszerzéshez kapcsolódó szerződésekbe betekinthetnek-e a bizottság tagjai, de azt a választ kapták, hogy csak akkor, ha ha beszerzik a szükséges engedélyeket, egyebekben semmilyen konkrét kérdésre nem voltak hajlandók válaszolni. arra sem, hogy hogy akiket megfigyeltek, például újságírókat, kormányközeli személyeket, ellenzéki polgármestereket, azt milyen alapon tették. A DK-s bizottsági alelnök szerint Pintér Sándor lényegében arra terelte a témát, hogy:
A válaszadástól való elzárkózás legfőbb indoka az ülésen mindig az volt – vázolta az ellenzéki politikus –, hogy ez nem az országgyűlési képviselők „jogosítványa”. Pedig a sajtóból megismert listán nagyon sok újságíró szerepelt, s a megfigyelések engedélyezése Varga Judit igazságügyi miniszter hatásköre.
Emlékeztetett, hogy Varga Judit ezt a felelősségét Völner Pálra, parlamenti államtitkárára hárította, de ez a törvény szerint nincs így, csak akadályoztatása esetén.
Harangozó Tamás, a honvédelmi és rendészeti bizottság MSZP-s tagja azt mondta, hogy ha a bizottsági ülést július végén, augusztus elején tartják, akkor lehet, hogy lett volna súlya a miniszter azon szavainak, amelyek az esküjéről, a hazaszeretetétéről szóltak, és arról, hogy „itt mindenki a lehető legszebbet és legjobbat tette ebben az ügyben". Csakhogy hónapokkal az ügy kirobbanása után ezek ma már csak üres szavak.
Harangozó Tamás is kiemelte, hogy mindenki számára nyilvánvalóvá vált, hogy a Pegasus kémszoftvert, minden arra illetékes szervezet használhatta és használta. A szocialista képviselő emlékeztetett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter 2021. július 19-i nyilatkozatára, amelyben az Információs Hivatal főigazgatójára hivatkozva ennek az ellenkezőjét állította. Mint fogalmazott:
Vadai Ágnes végül azt közölte: az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságához fordul, hogy betekinthessen a kémszoftver-beszerzés szerződéseibe, továbbá minden azzal kapcsolatos, a Belügyminisztériumnál fellelhető valamennyi aktába.