korrupciógyanú;Völner Pál;bánatpénz;

- Völner Pálnak dupla végkielégítés járhat a 83 milliós kenőpénz mellé

Ehhez csak pár hónapot kell kihúznia a parlamenti padsorokban.

Duplán kaphat végkielégítést az igazságügyi miniszterhelyettesként súlyos korrupciós ügybe keveredő Völner Pál - írja a 24.hu.

A portál beszámolója szerint a képviselői mandátuma után is jogosult lehet a lelépési pénzre, ehhez ki kell bekkelnie azt a néhány hónapot, ami a parlamenti választásig hátra van. Akkor szintén három havi képviselői tiszteletdíjának megfelelő összeg üti a fideszes politikus markát, ami minden, ciklus végén búcsúzó képviselőt megillet. 

Völner így bruttó 3,7 millió forintra számíthat, vagyis két posztja után összesen 7,6 milliós végkielégítést kaphat.

Ettől csak akkor esne el, ha lemondana, ám ez az eshetőség nem valószínű, ugyanis a Fidesz nem szólította fel mandátumának visszaadására. Államtitkári posztjáról lemondva is háromhavi bánatpénz járt neki, ami 3,9 millió forintot jelent. Korábban ugyancsak a 24.hu számolt be arról, hogy a Legfőbb Ügyészség gyanúja szerint a végrehajtói kar elnöke összesen 83 millió forintot adott át az államtitkárnak többek közt azért, hogy azokat a személyeket nevezzék ki végrehajtónak, akiket a kar elnöke támogatott, valamint hogy az Igazságügyi Minisztérium hatáskörébe nem tartozó támogatásokat nyerjen el a Schadl György elnök által megjelölt személy vagy cég.

Mint lapunk is megírta, a legfőbb ügyész azt követően kezdeményezte Völner Pál mentelmi jogának felfüggesztését, hogy kiderült, kenőpénzeket fogadhatott el a végrehajtói kar elnökétől. A fideszes politikus távozott államtitkári posztjáról és ügyvédje útján azt üzente, nem követett el bűncselekményt. A Népszava később kiderítette, a politikus családtagjaihoz köthető cégeknek százmilliós vagyona van. Varga Judit távozni kényszerülő helyettese - követve a párt irányvonalát - gyakran hevesen „brüsszelezett”, miközben egy hozzá közel álló piliscsévi lovarda idén júliusban 3,58 millió forintos támogatást kapott EU-s pályázati forrásból.

Jövőre megismételteti a kormány a szakszervezetekkel a taglétszám felmérését, mert az állam nem tudja, hány alkalmazottja van.