fejlesztések;sportlétesítmények;állami támogatások;Budapesti Honvéd Sportegyesület;

- Közpénzmilliárdok mennek a tervezett „Honvéd Városra”

Első ütemben 2022 végéig elsősorban felújítások lesznek, utána épülhet sportcsarnok, uszoda, lőtér, hotel és számos más ingatlan.

A „Honvéd Város Fejlesztési Program” részeként két részletben összesen több mint 3,1 milliárd forint elkülönítését és biztosítását rendelte el a kormány, egyetértve a Budapesti Honvéd Sportegyesület létesítményfejlesztési programjával – szúrta ki az mfor.hu a hétfő este megjelent Magyar Közlönyben. Az Orbán Viktor miniszterelnök által aláírt kormányhatározat együttesen 21 fejlesztés soron kívüli előkészítését és magvalósítását hagyta jóvá.

A döntés alapján első ütemben 2022 végéig megvalósuló fejlesztések a Honvéd XIII. kerületi Dózsa György úti, Tüzér utcai központjában lesznek:

  • atlétika öltözőblokkok felújítása,

  • fedett atlétikai pálya sportburkolatának a cseréje,

  • kosárcsarnok belső felújítása,

  • központi épületben főzőkonyha kialakítása,

  • judo csarnok homlokzati, energetikai és belső felújítása,

  • tornacsarnok energetikai fejlesztése, tetőszigetelés, szellőzés kiépítése,

  • Dózsa György úti telephely általános rendezése és közműfejlesztése, valamint kosárlabda öltözőépület építése.

A „Honvéd Város” jelentős beruházásai az elképzelések szerint 2023-ban kezdődhetnek második és harmadik ütemben. Ezek között épülne ugyancsak a Dózsa György úton sportuszoda, multifunkciós sportcsarnok, lég- és lézerfegyver lőtér, a közeli, vívóteremként funkcionáló zsinagóga műemlék jellegű felújítása, labdarúgópálya kialakítása a meglévő, szintén felújítandó atlétikai pálya közepén. Megújítanák a Honvéd kajak-kenu edzőközpontját a Hajógyári-szigeten, továbbá a XIII. kerületben épülne még kosárlabda akadémia, kadét kollégium, sporthotel, sportóvoda és szabadtéri úszómedence is.

A feladatok végrehajtásáért elsősorban az emberi erőforrások minisztere és a honvédelmi miniszter felel majd. Amint arról a Népszava is beszámolt a Honvéd esetében az első nagy fejlesztés a kispesti Bozsik Stadion építése volt, amely több mint tízmilliárd forintba került, és a most felsorolt fejlesztések egy részére egyszer már elkülönítettek 450 millió forintot.

Ami érdekes, hogy a korábban sok tízmilliárd forintosra tervezett „Fradivárosról” már régóta nincs hír, így könnyen lehet, a „Honvéd Város” beelőzi a korábban a Népligetbe tervezett hatalmas sportkomplexumot. Utóbbiról a Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor nyilatkozta még csaknem egy éve a Nemzeti Sportnak, hogy „a döntések miatt akadt meg”, s ennek oka a nemrég a népligeti buszpályaudvar mögött felavatott kézilabda- illetve multifunkcionális sportcsarnok beruházása.

Kevesebb szabálytalanságra bukkantak az idén a munkaügyi ellenőrök, mert előre értesítették a vizsgálandó cégeket, illetve megelégedtek az iratok távvizsgálatával is.