városháza;Fővárosi Közgyűlés;

- Városháza: Egy ügy sincs, de két jelentés készült

A novemberben létrehozott vizsgálóbizottság tagjai hét ülésen gyűrték egymást és a meghívottakat, de végül arra jutottak, hogy nem történt semmi.

Két, egymásnak ellentmondó mellékletet is csatoltak a Városháza-ügyet vizsgáló bizottság munkáját összegző előterjesztéshez, amelyet mai ülésén tárgyal a Fővárosi Közgyűlés. Mindkettőt Kovács Péter kormánypárti bizottsági elnök írta alá, aki novemberben még arra várt, hogy a Fidesz-központ megmondja, hogy mik a jó válaszok a kellemetlen kérdésekre.

Az elsőből azt derül ki, hogy hiába igyekeztek a Fővárosi Közgyűlés fideszes tagjai, semmit sem sikerült kihozni az országgyűlési választások forró kampánytémájának szánt ügyből. A novemberben létrehozott vizsgálóbizottság tagjai hét ülésen gyűrték egymást és a meghívottakat, de végül arra jutottak, hogy nem történt semmi.

A rövid összegzés szerint a Városháza épületének eladásáról nem született döntés az új városvezetés részéről, a 2019 októbere óta elindított vagy lezárt ingatlanértékesítések pályázati kiírásában semmi olyat nem találtak, ami a hangfelvételeken szereplő, „irányított pályázatra” vonatkozó sejtetéseket alátámasztotta volna. A jutalékos rendszert még az állítólagos működtetője, Berki Zsolt sem ismeri el, aki egyébként sem volt kapcsolatban Karácsony Gergely főpolgármesterrel, viszont több alkalommal találkozott Bagdy Gáborral, Tarlós István korábbi főpolgármester helyettesével.

A rövid összegzés mellett készült egy másik jelentés is, szintén Kovács Péter aláírásával. Ebben 36 oldalon keresztül részletezik a semmit. A végén olyan megállapítások sorakoznak, mint hogy a közgyűlés baloldali többsége és Karácsony Gergely a botrány első pillanatától megpróbálta tagadni és eljelentékteleníteni a tényeket, és csak a Fidesz nyomására állította fel a vizsgálóbizottságot, amelyet szándékosan kudarcra ítéltek azzal, hogy baloldaliak voltak benne többségben és az idő is kevés volt az ügy feltárására. A vizsgálat legfőbb eredményének azt tartják, hogy Bodnár Dezső ingatlanközvetítő jelentkezett a bizottságnál, ám egyetlen állítását sem idézik. Belekeverik viszont az óbudai Mocsárosdűlőt, amelyet a fideszes bizottsági tagok szerint szintén el akart adni a főváros és a III. kerület, de most mégis inkább védett lesz.

Nem jár támogatás annak, aki aktív korában teljes állás mellett gondozta súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekét. A minisztérium kitért kérdéseink elől.