Az Átrium Színház nehéz anyagi helyzetével kapcsolatban intézett interpellációt az Országgyűlés hétfői ülésén a Momentum Mozgalom képviselője.
Hajnal Miklós megjegyezte, hiába a teltházas előadások, a kulturális TAO 2018-as megszűnése óta elmaradt az intézmény kompenzálása. Emlékeztetett: a Nemzeti Színház esetében minden eladott jegyre 70 ezer forint állami támogatás jut, az Átrium esetében ez nulla forint. Megjegyezte, még azt a 17 millió forintot sem folyósították, amit korábban megítéltek, sőt, a támogatói okirat aláírásáig sem jutottak el, holott a határidő már hetek óta lejárt. Éppen ezért azt kérdezte, mikor utalják el ezt a pénzt és mikor írják el a támogatói okiratot, s mi indokolja a csúszást.
„2018-tól kezdődően az Átrium Színház esetében a színházi TAO, az előadóművészeti többlettámogatás, előadóművészeti törvény végrehajtásából adódó működési és szakmai programtámogatás, valamint a Nemzeti Kulturális Alap támogatásait összeszámolva közel 250 millió forint jutott az Átriumnak, természetesen a jegybevételeken, vagyis a piaci működésen túl”
- válaszolta az Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára.
Vitályos Eszter felrótta az ellenzéki képviselőnek, hogy nem szólalt fel ilyen vehemensen akkor, amikor „baloldali cikkek” alatt a kommentelők jobboldali művészek családjának halálát kívánták, vagy amikor István királyunk Szent Jobbjáról obszcén megjegyzéseket tettek. Ezt viszont megteszi akkor, amikor egy „világméretű háborús válságban nem az Önök által elvárt ütemben érkezik egy támogatás”.
Végezetül azt hangoztatta, a magyar kultúra minden szereplője értékes és támogatandó, ami értékes az fent is marad.
Lapunk szombati cikkéből azonban kiderül, hogy bár úgy tűnik, a közösségi összefogás megmentette az Átriumot, ennek ellenére a független színházak koránt sem lélegezhetnek fel.
A végveszélybe került Átriumot egyelőre megmentette a közönség, azonban a magán- és független színházak helyzete koránt sincs megoldva