A kormány (tényleg, van még kormányzás, vagy csak sodródás van, hatalompolitika meg kommunikáció?) legutolsó, tehát ma is érvényes mondása alapján csak az oltás véd meg a koronavírustól. Ezek szerint tehát feladták – feladtuk –, oltás ugyanis gyakorlatilag nincs.
Vagyis van, de ahogyan van, az annyit ér, mintha nem lenne. Olyan ez is, mint a CSOK, amibe már pont akkor nem számít bele a gyerek, amikor bővíteni kellene miatta a lakást, meg mint a rezsicsökkentett energiamennyiség, amiből mindenki kilóg, aki nem bálnazsírral fűt/világít egy kőkunyhóban. Azaz: van megyénként egy darab oltópont, és hetente egy fél nap (péntek délután), amikor oltatni lehet. A múlt héten megyeszékhelyünkön konkrétan a kórház udvarára nem fértem be, annyian voltak, és a későbbiekben sem lesznek kevesebben, augusztusig ugyanis az összes regisztrációs időpont elfogyott.
A nép az éppen a saját hazugságainak romjait takarító kormány nélkül is észrevette, hogy járvány van.
A kormány még jó ideig nem fogja észrevenni: egyrészt nem ér rá, másrészt a járvány népszerűtlen. (Mindkettőről a kormány tehet: arról is, hogy nem ér rá – kevesebbet kellett volna hazudni –, meg arról is, hogy Magyarországon nem lehet értelmesen beszélni a járványhelyzetről.) Márpedig népszerűtlen dolgokról ez a hatalom inkább hallgat: csak nézzük meg, mit mondtak eddig a rezsi- meg az adónövelésről.
Egyszóval magunkra maradtunk, se kommunikáció, se jól szervezett járványügy. Sőt, a hatékony védekezést épp a kormányzat nehezítette meg az oltási kapacitás radikális szűkítésével. A háziorvosok egyrészt nem oltanak, másrészt arról a vészhelyzetről sincs tudomásuk, ami a megmaradt oltópontokon épp kialakulóban van, így érdemi segítséget sem nagyon tudnak nyújtani. Mindez egy olyan országban történik, amely európai összehasonlításban egy főre vetítve messze a legtöbbet költötte mind a vakcinák beszerzésére, mind a vakcinázással kapcsolatos politikai üzenetek célba juttatására. Mindkettő szült nekünk új, NER-közeli milliárdosokat is – ha már másnak nem lehet, örüljünk legalább ennek.