sportos;

- Nem dőlt el semmi: döntetlent játszott a Qarabag és a Ferencváros

Budapesten válik majd el, melyik csapat jut a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásába.

Győztes csapaton ne változtass – tartja a mondás, Sztanyiszlav Csercseszov, a Ferencváros vezetőedzője pedig szerda este ugyanannak a 11 játékosnak szavazott bizalmat az azeri Qarabag vendégeként a Bajnokok Ligája selejtezőjében, mint tette egy héttel korábban a Slovan Bratislava ellen elért 4-1-es győzelem alkalmával.

Qarabag-Ferencváros 1-1 (1-1)

Baku, Azersun Aréna, 29.500 néző. Jv.: Ekberg (svéd)

Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee (Thelander, 58.), Knoester (Kovacevic, 67.), Civic – Esiti, Laidouni (Besic, 88.) – A. Traoré, Zachariassen, Tokmac – Boli (Vécsei, 67.). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov.

Qarabag: Mahammadaliyev – Vesovics, Mustafazade, B. Hüseynov, Bayramov – Qarayev, Jankovics (Romao, 80.), Ozobic (Sheydaev, 79.) – Owusu, Wadji (Leandro, 93.), Zoubir. Vezetőedző: Qurban Qurbanov.

Gólszerzők: Owosu (35.), illetve Boli (17.)

Mindkét csapat óvatosan vágott neki a felek első összecsapásnak - amelynek továbbjutója már biztosan legalább az Európa-liga csoportkörében szerepelhet -, a 17. percben aztán szinte a semmiből szerezte meg az FTC a vezetést. Laidouni lövését még védte a kapus, Knoester ismétlése a felső lécen csattant, a kipattanót aztán Boli bólintotta a hálóba (0-1)!

Hasonlóan váratlanul egyenlített a Qarabag, mintegy 20 méterről végezhetett el szabadrúgást Ozobic, Dibusz előtt megpattant a labda, amit a kapus maga elé ütött ki, középen Owosu érkezett, ő pedig nem hibázta el a ziccert (1-1). Az első játékrész hosszabbításában még egyszer zörrent az FTC hálója, azonban a videóbíró jelezte, hogy a gólpasszt adó hazai játékos lesen volt.

A térfélcsere után úgy tűnt, a hazaiaknak sietősebb, az azeriek fölénye ugyanakkor inkább meddő volt, nem tudtak érdemi lehetőségeket kialakítani. A rendes játékidő utolsó öt percben megélénkült a játék, mindkét csapatnak volt egy-egy nagyobbacska helyzete. A hétperces hosszabbítás során sem találtak fogást egymáson a felek, összességében igazságosnak mondható 1-1-es döntetlen született.

A párharc visszavágóját jövő kedden 20 órától rendezik Budapesten.

A 444 MTK-s forrás alapján úgy tudja, a klub mindenképpen határozott kiállásra készül, de előbb pontosan fel akarják mérni, hogy mi történt és mik a jogi lehetőségeik a fellépésre.