kormány;fűtés;szigorítás;Magyar Nemzeti Bank;kormányrendelet;állami intézmények;

- Tizennyolc fokban maximalizálják a hőmérsékletet a Magyar Nemzeti Banknál is

Pedig a fűtéskorlátozással kapcsolatos kormányrendelet nem vonatkozik a jegybankra.

Tizennyolc fokban maximalizálják a hőmérsékletet a Magyar Nemzeti Banknál is – derül ki az MNB közleményéből.

Mint írják, az MNB Igazgatósága által kedden elfogadott komplex, energiahatékonysági- és takarékossági program keretében az épületeik központi hőmérsékletét a fűtési időszakban 18 Celsius-fokban maximalizálják, csökkentik az épületek díszkivilágítását, és lépéseket tesznek az úgynevezett szürke víz hasznosítására, illetve a használati meleg víz hőmérsékletének csökkentésére.

Ezenkívül a jegybanki munkavállalók körében ösztönzik a közösségi közlekedés és a telekocsirendszer használatát, valamint a fenntartható és energiatakarékos eszközök széleskörű alkalmazását. A program keretében a jegybank további napelemek telepítését is megkezdi annak érdekében, hogy az MNB Budai Központ épületének fűtési rendszerét függetlenítse a földgáz felhasználásától – írják.

A Magyar Nemzeti Bank a törvényben rögzített zöld mandátumával összhangban továbbra is élen kíván járni az ország fenntarthatósági és környezetvédelmi céljainak elérésében – zárják a közleményt.

Pedig, mint ahogy arról nemrég a Népszava is beszámolt, a fűtési szezonban az állami intézmények túlnyomó többségében legfeljebb 18 fokos hősmérsékletet előíró kormányzati szigorítás nem vonatkozik a jegybankra, mivel „nem számít intézménynek”. Igaz, az MNB a Telex ezzel kapcsolatos kérdésére azt válaszolta, „természetesen mindent megtesz annak érdekében, hogy a nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű feladatai ellátását a legoptimálisabb energiafelhasználás mellett teljesítse”, illetve azt, hogy „az MNB önkéntesen saját energiahatékonysági- és takarékossági programot alakított ki és működtet”.

Megállapodott a csepeli önkormányzat és Jelinek Dániel, az Indotek Group tulajdonosa: nem zár be a csepeli Zászlós Szálló, ahonnan 250 embernek, köztük ötven gyereknek kellett volna kiköltöznie – jelentette be Borbély Lénárd, Csepel polgármestere Facebook-bejegyzésében.