Mint arról beszámoltunk, nemcsak vasárnap omlott össze az internetes oldal, hanem már a népszámlálás indulásának napján, október 1-én is. Akkor a nagy érdeklődés mellett állítólag terheléses támadás is érte a portált. Szerettük volna megtudni, tett-e feljelentést emiatt a KSH, de sem a szervezet, sem pedig a rendőrség nem küldött választ kérdésünkre.
Arról sem kaptunk tájékoztatást, hogy a KSH közösségi-oldalán szűrik-e és ha igen, milyen szempontok alapján a bejegyzéseket. Több korábban rögzített hozzászólás ugyanis eltűnt a felületről, bár igaz, így is maradt jó néhány kritikus vélemény.
Meghosszabbították a népszámlálási kérdőív online kitöltési határidejétRákérdeztünk a kitöltés közben felvetődött hibákra is, például, hogy miért nem engedi a rendszer az elmentett kérdőív folytatását, ha valakinek félbe kell hagyni a válaszadást. Elvileg ez a lehetőség működött, de a gyakorlatban nem mindig, vagy önálló életre kelt és ha valaki például felsőfokú végzettséggel rendelkezik, a folytatásnál csak középfokú szakképzések közül választhatott.
A sok apró, de a lakosság számára nagyon is bosszantó hiba miatt szerettük volna megtudni, melyik informatikai cég fejlesztette az utóbbi években a KSH internetes rendszerét, de erre sem kaptunk feleletet,
a szervezet nyilvános adatai között pedig csak a számlálóbiztosoknak vásárolt tabletek beszerzése, majd raktározása szerepel a népszámláláshoz köthető tételként.
Mivel múlt péntek reggelig az összeírásra váró ötmillió magyarországi lakás majdnem 43 százalékából már beérkezett a kitöltött kérdőív, s a KSH szerint sokan az utolsó pillanatra hagyták a válaszok beküldését, feltételezhetjük, hogy idén a népszámlálás nagyjából felerészben elektronikus úton valósul meg.