Kövér László;villa;rendőrségi nyomozás;

Megszüntették Kövér László kabinetfőnökével kapcsolatos nyomozást

Nincs itt semmi látnivaló, tessék továbbmenni. 

Nem állapítható meg bűncselekmény elkövetése, ezért a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda megszüntette a sikkasztás és más bűncselekmények gyanúja miatt indult nyomozást abban az ügyben, amelynek fontos szereplője Veress László, Kövér László házelnök kabinetfőnöke - írja a 24.hu.

A portál 2021. novemberi tényfeltáró anyagáról lapunk is beszámolt. E szerint Kövér László kabinetfőnöke, Veress László és közvetlen családtagjai egy olyan, a főváros II. kerületében található villában élnek, amelyet a Magyar Tehetségekért Határtalanul Alapítvány (MTHA) számára utalt 320 millió forintos támogatásból vásároltak. Az MTHA kuratóriumi elnöke pedig nem más, mint a kabinetfőnök közvetlen munkatársa, Visontai Kálmán 13 millió forintért vásároltak egy Audi személygépkocsit, ugyanabból a támogatási pénzből.

Ez egyetlen forrásból érkezett: Frank Liu tajvani milliárdos üzletember közbenjárásával érkezett, akivel jó kapcsolatot ápol a házelnök, az azonban nem derül ki, pontosan melyik külföldi cég utalt az alapítványnak. Az alapítvány a támogató megnevezéséhez csak annyit írt, hogy egy Probillion Limited nevű cég adta a pénzt, ám ilyen nevű, működő céget nem találtak a 24.hu újságírói a nemzetközi cégadatbázisokban. Mindössze két hasonló nevű társaságra lelhető fel az egyik egy 2015-ben megszűnt hongkongi vállalat, a másik egy szintén megszűnt, Malajziában bejegyzett cég volt. Mindennek azért van jelentősége, mert a rendőrség a nyomozást megszüntető határozatában a többi közt úgy indokolt: 

„A rendelkezésre álló adatok szerint a Probillion Limited adományozó szervezet részéről olyan információ, adat nem áll a rendelkezésünkre, mely arra utalna, hogy az Alapítvány képviselői – megtévesztve az adományozót – az adománygyűjtés céljáról a tájékoztatási kötelezettségüknek nem tettek eleget.”

Az viszont a határozatból nem egyértelmű, hogy a rendőrség vajon kereste-e a – cégnyilvántartások alapján nem is létező – Probillion Limited nevű vállalkozást az adományozás körülményeiről érdeklődve, és ha igen, a keresés mire vezetett. A pénzmosás gyanújával kapcsolatban a rendőrség arra jutott, az eljárás során beszerzett adatok alapján nem igazolható az a vélelem, hogy az adományozott összeg eredete kétséges, azaz illegális jövedelemből származik. „Az adományozó gazdasági társasággal kapcsolatba hozható tajvani üzletember Magyarországon is elismert adományozó, aki tudatos befektetőként gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok fejlesztésében ért el a világon sikereket” – állapította meg a nyomozó iroda korrupció és gazdasági bűnözés elleni főosztálya. Azt nagyvonalúan a homályban hagyták, hogy találtak-e Probillion Limited nevű céget.

A 24.hu megjegyzi, a Magyar Tehetségekért Határtalanul Alapítvány érdemi tevékenységének nincs nyoma. A szervezetet három évvel ezelőtt alapították, azonban honlapja, sőt bírósági bejegyzése szerint még e-mail címe sincs.