Élesen bírálta az ellenzék azt a törvényjavaslatot, melynek értelmében az állam mindenkit maga elé sorol a szociális ellátásban - derül ki az MTI beszámolójából.
A törvényjavasalt keddi, általános vitájában a Párbeszéd frakcióvezetője azt hangoztatta, ez a javaslat arról szól, hogy "aki szegény, az dögöljön meg", ez a "lex megdöglesz" - fogalmazott Szabó Tímea hozzátéve, hogy akkor nyújt be kormány csaknem 200 oldalas törvényjavaslatot társadalmi egyezetetés nélkül, amikor éppen „szentül ígérgeti” az EU-nak, hogy minden törvényt társadalmi egyeztetésre bocsát. Úgy vélte: a kormány mindig az ilyen „salátatörvényekben” rejti el a „legnagyobb aljasságokat".
Szerinte emberek milliói fognak szegénysorba kerülni a Fidesz-KDNP „tolvaj kormányzása” miatt.
Magyarország megvalósítja az inverz jóléti állam koncepcióját, akkor von el a legtöbbet, amikor a legnagyobb szükség lenne a segítségreBírálta azt a módosítást, amely az egyén felelősségét első helyen rögzíti a szociális biztonsággal kapcsolatban és az állami felelősséget hátra sorolja. A gyakorlatban szerinte ez azt jelenti majd, hogy ha valaki idős korára beteg lesz, akkor a nyugdíjából napi 7-8 ezer forintot fognak levonni a kórházi ápolásért, ha nincs nyugdíja, akkor a családtagokkal fizettetik meg az ellátást és majd csak ezután következhet az önkormányzati vagy az állami segítség. A végrehajtási rendeleteket még nem ismerik, így nem lehet tudni, hogy az új szabályok mit jelentenek majd a hajléktalanellátásban, a téli kilakoltatási moratórium vonatkozásában vagy a fogyatékosok ellátásában - vetette fel.
„Alávalónak” nevezte az előterjesztést és annak visszavonására szólította fel a kormányt.
Szabó Tímea a Párbeszéd nevében azt követelte, hogy a kormány gondoskodjon családokról és a bajbajutottakról, adjon 200 ezer forintos rezsiutalványt azoknak a családoknak, ahol az egy főre jutó jövedelem nem éri el az átlagkeresetet és biztosítson 5 millió forintot minden háztartásnak energiahatékonysági beruházásokra.
Addig harcolt az EU-val az Orbán-kormány a szociális otthonok miatt, amíg veszélybe nem került 50 milliárd forint