futball;világbajnokság;Hollandia;Ecuador;Katar 2022;

2022-11-25 19:03:00

Döntetlent játszott Hollandia és Ecuador, ezzel a házigazda Katar ki is esett

A hollandok immár 16 mérkőzés óta veretlenek dél-amerikai ellenféllel szemben, legutóbb Brazíliától kaptak ki egy barátságos meccsen 1999-ben.

A holland válogatott 1-1-es döntetlent játszott az ecuadori csapattal a katari labdarúgó-világbajnokság pénteki játéknapján, így a házigazda már biztosan kiesett az A csoportból a második fordulót követően. Katar így a Dél-afrikai Köztársaság 2010-es búcsúja után a második házigazda lett, amely már a csoportkörben búcsúzott.

A hollandok a meccs elején vezetést szereztek – a 6. percben Aké indította a hollandok támadását, Klaassen lekészítette a labdát Gakpónak, aki a tizenhatos vonaláról a hálóba lőtt (1-0) –, és bár támadásban maradtak, de újabb helyzet nem adódott előttük. A félidő közepén Ecuador, amely hét meccs után kapott ismét gólt, átvette a kezdeményezést, a 32. percben Valencia bombáját Noppert védte bravúrral, majd az első félidő utolsó percében les miatt maradt el az egyenlítés.

A második felvonást az ecuadoriak remekül és góllal kezdték, a 49. percben Estupinán lövése kipattant Noppertről, de éppen Valencia elé, aki közvetlen közelről a hálóba passzolt (1-1). Ez volt az első találat, amelyet a hollandok dél-amerikai csapattól kaptak világbajnoki csoportmeccsen. Immár Valencia nevéhez fűződik Ecuador legutóbbi hat világbajnoki gólja, korábban csak a portugál Eusébio, az olasz Paolo Rossi és az orosz Oleg Szalenko tudott egymást követő hat alkalommal hálóba találni a világbajnokságokon.

Az 59. percben Plata a keresztlécre bombázott, és a folytatásban is közelebb állt a győztes gól megszerzéséhez Ecuador, mivel összesen 14 kapura lövése volt a két holland próbálkozással szemben.

A hollandok immár 16 mérkőzés óta veretlenek dél-amerikai ellenféllel szemben, legutóbb Brazíliától kaptak ki egy barátságos meccsen 1999-ben. Louis van Gaal harmadik szövetségi kapitányi időszakában, vagyis tavaly szeptember óta továbbra is veretlen a csapata, amelynek 12 győzelem mellett ez volt az ötödik döntetlenje. A holland szakvezető hat győzelemmel és három döntetlennel továbbra is veretlen a világbajnokságokon, ezzel beállította az olasz Vittorio Pozzo - nyolc siker, egy döntetlen - rekordját. Ecuador a legutóbbi 17 mérkőzéséből csak egyet veszített el.