pártok;rendőrgyilkosság;részvétnyilvánítás;

A pártok is részvétüket nyilvánították az újbudai rendőrgyilkosság után

A DK-tól a Mi Hazánkig számos reakció érkezett.

Amint arról már beszámoltunk, Orbán Viktor miniszterelnök is érintette reggeli rádióinterjújában az újbudai rendőrgyilkosság ügyét. Együttérzését fejezte ki a meggyilkolt 29 éves főtörzsőrmester családja felé, mint mondta, a történet megrázó és megrendítő, de ez Budapesten nem megszokott, ellentétben a világ más országaiban. Veszélyes szolgálat a rendőri munka, meg kell becsülni őket - fogalmazott.

Hasonlóképpen részvétüket fejezték ki az ellenzéki pártok is, ezeket az MTI gyűjtötte össze. Karácsony Gergely főpolgármester a Facebookon azt írta, a Varsóba tartó vonatról felhívta Terdik Tamás budapesti rendőrfőkapitányt, hogy tájékozódjon az Újbudán történt „döbbenetes rendőrgyilkosság miatt”. Mint írta, felajánlotta, hogy ha bármiben tud segíteni a Fővárosi Önkormányzat, azt megteszik, egyúttal részvétét fejezte ki a családnak.

Az MSZP nevében Harangozó Tamás, az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának alelnöke az MTI-nek küldött közleményében azt írta, az Újbudán történt rendőrgyilkosság „fájdalmasan élesen hívja fel a figyelmet arra, milyen veszélyeket rejthet a rendőri hivatás”. Közölte, az MSZP részvétét fejezi ki a szolgálatteljesítés közben életét vesztett rendőr hozzátartozóinak és az egész rendőri szervezetnek, a másik két rendőrnek pedig mielőbbi felépülést kívánnak.

Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció európai parlamenti képviselője közösségi oldalán azt írta, „borzasztó tragédiára ébredt az ország”. Hozzátette, a szolgálatteljesítés közben halálra késelt 29 éves rendőr sok más társához hasonlóan arra esküdött fel, hogy akár az élete árán is védje a biztonságunkat és a rendet, halála mégis felfoghatatlan veszteség. Közölte, a DK egész közössége nevében osztoznak az elhunyt rendőr családjának gyászában.

Novák Előd, a Mi Hazánk Mozgalom alelnöke, frakcióvezető-helyettese Facebook-bejelentkezésében arról beszélt, a párt osztozik a szolgálatteljesítés közben hősi halált halt rendőr hozzátartozóinak gyászában, akinek javasolják posztumusz előléptetését, továbbá, hogy az elfogásban részt vevő rendőröket részesítsék soron kívüli elismerésben. Hozzátette, országgyűlési képviselőként kezdeményezi a rendőrök szolgálatteljesítés közbeni fegyverhasználati jogának szélesítését, valamint az állomány szúrás- és vágásálló mellénnyel való felszerelését is. Szecsődi Patrik, a Mi Hazánk helyi önkormányzati képviselője továbbá kezdeményezte, hogy Újbuda saját halottjának nyilvánítsa Baumann Pétert, a temetés költségeit is átvállalva. A párt néma megemlékezést, közös mécsesgyújtást tart péntek este az újbudai rendőrkapitányság előtt.

A Jobbik Magyarországért Mozgalom Facebook-oldalán azt írta, részvétüket és együttérzésüket fejezik ki a meggyilkolt rendőr családjának. Sas Zoltán, a nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke közösségi oldalán úgy fogalmazott, biztos abban, hogy a magyar rendőrséget is fel kellene szerelni testkamerákkal, ezeknek egyrészt lenne visszatartó erejük, másrészt pontosan vissza lehetne követni, hogy mi és hogyan történt egy-egy intézkedés során. „A mostanihoz hasonló eseteknél nyilván meg kell várni, hogy az ügyet teljes mértékben kivizsgálják, és csak utána kell levonni a következtetéseket, de egy biztos: egy fiatal rendőr meghalt, kettő pedig súlyosan megsérült” - írta részvétét kifejezve a családnak és a bajtársaknak.

Barabás Richárd, Újbuda párbeszédes alpolgármestere közösségi oldalán azt írta: „felfoghatatlan, hogy egy ilyen eset megtörténhet”, és őszinte részvétét fejezte ki az elhunyt rendőr családjának, barátainak, kollégáinak. A kórházban ápolt két másik rendőrnek mielőbbi felépülést, családjuknak és barátaiknak sok erőt kívánt, és jelezte, Újbuda Önkormányzatának épületeire felvonják a fekete zászló tiszteletük és részvétük jeleként.