Együttérzésünket fejezzük ki a rendőr családja felé, veszélyes szolgálat a rendőri munka, meg kell becsülni őket – mondta a csütörtök esti rendőrgyilkosságról Orbán Viktor a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Mint mondta, a történet megráz és meg is rendít minket, de ez Budapesten nem megszokott, ellentétben a világ más országaiban.
A magyar miniszterelnök nem örül a fegyverhasználatnak, de szerinte ez azt jelenti, hogy jól működnek a rendőreink. Orbán Viktor megismételte az általa korábban hangoztatott állítást, hogy 2023-al a „veszélyek korába” léptünk.
Megkéselt három rendőrt egy férfi Újbudán, egyikük a kórházban belehalt sérüléseibe (videón az elfogás)Orbán Viktor ismét a veszélyekkel kapcsolatban ismét arról a 181 ezer forintról beszélt, amit szerinte a magyar családok a rezsivédelemmel, mert – hangoztatta – a veszélyre az aktív cselekedés a tevékeny válasz. Példaként azt mondta, hogy „nem sündisznók vagyunk, hogy tüskéinket kieresztve bezárkózzunk, ezért cselekszünk. Az uniós szankciókról ugyanakkor azt mondta:
Jöjjön valaki aki elég bátor, erős bicepsze van és széles válla, és vallja be, hogy tévedtek. Ha a szankciókat megszüntetnék, az infláció mértéke csaknem a felére csökkenne.
A miniszterelnök szomorúan jegyezte meg, hogy ilyen embert nem lát Brüsszelben. – Mi hiába vétózunk is Brüsszelben, nem tudjuk megállítani a nem működő szankciós politikát, ami sajnos folytatódni fog. Sőt a németekkel kapcsolatos ismereteink megváltoztak, a német mérnöki precizitásba vetett hitünk, hitem elveszett.
A műsorvezető szerint Európában az emberek 39 százaléka nem tudja befizetni a rezsiszámláit, erre – kontrázva – a kormányfő azt taglalta, hogy egész Európában el sem tudják képzelni, hogy „Magyarország havonta minden családnak mintegy 450 eurót ad. Hangsúlyozta, ezt a pénzt el kell venni azoktól, akik profitot, extraprofitot termelnek, a cégektől és a bankoktól, átmenetileg”.
A diákok csereprogramjait támogató európai uniós Erasmus-program leállításával kapcsolatban Orbán úgy vélekedett:
Nyugodtan készüljön minden magyar diák, mert ösztöndíjat ezután is kapnak. Ha lehet, megegyezünk Brüsszellel, ha nem a magyar kormány fizet. De micsoda emberek ezek, hogy bosszút állnak a magyar fiatalokon?
Orbán Viktor szerint ezért a magyar kormány által Brüsszellel folytatott „harc” ebben az évben csak erősödni fog, mert Brüsszelben, illetve az iskolákban a magyar fiataloknak olyan „marhaságokat akarnak elmondani az életről, mint a homoszexualitás vagy az LMBT-propaganda”. A kormányfő szerint azonban ők, majd a magyar kormány fogja megmondani a fiataloknak, hogy mi az élet.
Ismét elővette a „dollárbaloldalt”, mondván a brüsszeliek az ellenzéken keresztül valójában „Magyarországon provinciákat, helytartóságokat és kormánybuktatást akarnak, csak a magyar nép másként döntött”. Szerinte ezt bosszulják most meg például az Erasmus-program leállításával, és mégiscsak arra akarnak rászorítani minket, amit ők akarnak.
Történelmi csúcsponton vannak a pénzügyi tartalékaink. Boldogulunk mi nélkülük is, hiába gondolják, hogy ha kiskakas nem kukorékol, nem kell fel a nap
– üzent megint csak az EU-nak.
A kormányfő felsorolta azt is, hogy szerinte melyek 2023 legfontosabb feladatai. Elsőként a munkahelyek megvédését említette, és bár a kérdező is visszhangozta azt a téves kormányzati állítást, amely szerint még most is reálbér növekedés van, Orbán ezt elhárította magától, hozzátéve, hogy nálunk a bérekről, a minimálbérről nem a kormány dönt, hanem a munkaadók és a munkavállalók, ők csak jóváhagyják a megállapodásaikat.
– Az inflációt az év végére egyszámjegyűre kell csökkenteni, és ez lehetséges. A másik fontos cél, hogy nem kerülhetünk azon országok közé, ahol visszaesik a gazdaság és recesszió lesz. Mi ehelyett 1,5 százalékos növekedéssel számolunk, és nálunk nem lesz visszaesés. Ambíció, ambíció, ambíció – buzdított végül mindenkit Orbán Viktor.
Hiába szépít az Orbán-kormány, az emelkedő infláció miatt tovább folytatódik a fizetések elértéktelenedése