A Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb 2022 novemberére vonatkozó adatai szerint tovább folytatódott a bérek növekedése. Tavaly novemberben az átlagos bruttó bér 563 600 forintot tett ki, azaz egy év alatt 16,8 százalékkal növekedett, miközben a kedvezményekkel számított nettó bér 17,6 százalékkal nőtt, így elérte a 387 800 forintot - írja szerdai közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).
2022 első 11 hónapját tekintve a bruttó bérek 17,5 százalékkal nőttek, ami azt is eredményezi, hogy tavaly november végéig a reálkeresetek összességében 3,4 százalékkal emelkedtek, így a bérek továbbra is megőrizték a vásárlóerejüket.
Hiába szépít az Orbán-kormány, az emelkedő infláció miatt tovább folytatódik a fizetések elértéktelenedéseA keresetek növekedése idén, azaz 2023-ban is tovább folytatódhat, hiszen a megállapodásoknak köszönhetően a minimálbér 16 százalékkal, a garantált bérminimum 14 százalékkal emelkedett.
A szaktárca sikerjelentése szerint a kormány nemcsak a bérek növekedését segíti, hanem a rezsicsökkentés átlagfogyasztás mértékéig történő megvédésével havi 181 ezer forintot hagy a családok zsebében, valamint kamatstoppal és élelmiszer-árstoppal küzd a káros, magyarok által elutasított szankciók negatív hatásaival szemben.
Az Orbán-kormány kiplakátolta, hogy a magyarok 97 százaléka ellenzi a szankciókat, kár, hogy ez köszönőviszonyban sincs a valósággalEurobarométer: a magyarok 56 százaléka teljesen vagy részben, de helyesli az oroszok elleni szankciókatAnnak érdekében pedig, hogy a bért adó vállalkozások, a magyar gazdaság megőrizze stabilitását és versenyképességét, a Baross Gábor Újraiparosítási hitelprogrammal már mintegy 3000 milliárd forintnyi, azaz a GDP 4 százalékának megfelelő finanszírozási forrást biztosít számukra - közölte a GFM.
A „háborús és szankciós” infláció csak Magyarországot sújtja, az EU-ban sehol nem mértek ekkora drágulást, mint nálunk