„Jelen pillanatban az a helyzet, hogy nem kell lemondaniuk a polgármestereknek” - mondta el Győr fideszes polgármestere a Telexnek.
Dézsi András Csabát azt követően kereste meg a portál, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön arról beszélt, hogy a miniszterek lemondanak egyetemi kuratóriumi tagságukról. Gulyás Gergely jelezte, ugyanezt várják az államtitkároktól, helyettes államtitkároktól, vagy éppen a kormánybiztosoktól is. Hozzátette, nem érkezett Brüsszelből kérés, hogy ők ne lehessenek tagok, de szerinte „két-három-négy érintett polgármesteren nem fog múlni” a megegyezés.
„Az EU szemét megpróbálják kiszúrni” - Mennek a politikusok az alapítványi egyetemek testületeiből, de a modell maradA politikus kifejtette, szerencsésnek tartja, ha a polgármester, aki professzorként ott oktat (ezzel saját magára célzott), jelen van a testületben. Ugyanakkor egyértelművé tette, hogy amennyiben ennek jogi akadálya van, akkor természetesen lemond. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter távozásával kapcsolatban megjegyezte,
nem az a politikai döntés, hogy egy miniszter bekerül egy egyetemi kuratóriumba, s ott lobbistaként sokat tud segíteni, hanem az, hogy onnan kikerül uniós nyomásra.
Kitért arra is, hogy sokaknak sarkos véleménye van arról, hogy Győrben másfél millió forint üti markát havonta a kuratóriumi tagoknak. Erről szólva elmondta, amennyiben döntései során a pénz játszana szerepet, akkor magárendelést indítana és ott valóban sokat tudna keresni.
Havi másfél millió forintot kaphat a győri egyetemi kuratóriumi tagságáért Szijjártó Péter„A jubileumi jutalmam körül kialakult sajtópolémia kapcsán ugyanezt elmondtam. Nem gondolom, hogy más esetekben ez felmerül. Egy politikus esetében nyilván. Azért merült fel most is, mert politikus vagyok. Ezt megszoktam” - fogalmazott Dézsi András Csaba.