Az orosz Szövetségi Biztonsági szolgálat robbanásveszélyes anyagot talált egy C-4-es típusú egy drónban, amely a moszkvai régióban zuhant le, mintegy 75 kilométerre Moszkvától. A két C-4-es össztömege körülbelül egy kilogramm volt. A Belgorodi régióban február 27-én lezuhant drónokban is találtak robbanóanyagokat az orosz hatóságok. A Baza táviratcsatorna arról számolt be, hogy a drónok házi készítésű robbanószerkezeteket szállítottak két kilogramm robbanóanyaggal. Összességében Belgorodban és a Belgorodi kerületben Baza szerint négy drónnal támadtak, és nem hárommal, amint arról korábban beszámolt a Meduza honlapja. Csak egy esetben lépett működésbe a robbanóanyag. A dróntámadásokért Moszkva Ukrajnát vádolta, Kijev szerint azonban belső orosz akcióról van szó.
Oroszország szerint Ukrajna a Krím félsziget ellen is dróntámadást indított, de azt visszaverték - közölte a moszkvai védelmi minisztérium
Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes kijelentette, Moszkva addig nem gondolja át az Egyesült Államokkal kötött Új Start nukleáris fegyverkezési szerződés felfüggesztéséről szóló döntést, amíg Washington nem változtatja meg Ukrajnával kapcsolatos politikáját. Vlagyimir Putyin orosz elnök a múlt héten jelentette be, hogy Oroszország felfüggeszti részvételét a nemzetközi ellenőrzési egyezményben. Egyúttal azzal vádolta az Egyesült Államokat, hogy Ukrajnában "stratégiai vereséget" akar okozni Oroszországnak.
Antony Blinken amerikai külügyminiszter elmondta, nem tervezi, hogy találkozik Oroszország vagy Kína külügyminiszterével az Újdelhiben megrendezendő G20-as találkozón. Blinken jelenleg rövid kazahsztáni és üzbegisztáni körúton tartózkodik, ezt követően utazik tovább az indiai fővárosba, ahol Moszkva ukrajnai inváziója lesz a megbeszélések egyik fő témája. A találkozón részt vesz Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.
Egyre szorosabbá válhat Minszk és Peking viszonya. Az állami média szerint Alekszandr Lukasenko fehérorosz elnök Pekingben tárgyalásokat folytatott Hszi Csin-ping kínai államfővel. Lukasenko a maga részéről teljes támogatását fejezte ki Kína ukrajnai háborúról szóló állásfoglalásának. A Nyugat korábban bírálta a nemrég bemutatott tizenkét pontos kínai tervet, amely egyebek mellett párbeszédet javasol Oroszország és Ukrajna között. Kína eddig nem ítélte el Oroszország agressziós háborúját, de visszautasította azokat a vádakat is, hogy fegyvereket akarna szállítani Oroszországnak.