Észak-Korea két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki a tengerbe keleti partjainál hétfő reggel; a rakétákat Észak-Hvanghe tartományból helyi idő szerint 7 óra 47 perckor lőtték ki, és körülbelül 370 kilométert repültek – írta a Reuters Dél-Korea vezérkari főnökének nyilatkozata nyomán. A japán kormány szerint mindkét rakéta a szigetország kizárólagos gazdasági övezetén kívül landolt.
A hétfői kilövésekre akkor került sor, amikor a USS Nimitz amerikai repülőgép-hordozó és az azt kísérő csapásmérő csoport hajói a tervek szerint kedden kikötnek egy dél-koreai haditengerészeti bázison a délkeleti Busan kikötővárosban, a két ország közös hadgyakorlatának részeként. Miközben – ahogy arról lapunk is beszámolt – Kim Dzsong Un észak-koreai vezető Dél-Korea és az Egyesült Államok közös hadgyakorlatának leállítását követeli, pénteken bejelentette, hogy Észak-Korea tesztelt egy új, nukleáris támadásra alkalmas víz alatti drónt.
A dél-koreai hadsereg hétfőn határozottan elítélte Észak-Korea ismételt rakétaindításait, mint súlyos provokációt, amely megsértette az ENSZ Biztonsági Tanácsának határozatait, és azonnali leállítást kért. A japán kormány „erőteljes tiltakozást” nyújtott be Észak-Koreával szemben, mert szerintük a rendszeres rakétaindítások veszélyeztetik Japán, a régió és a nemzetközi közösség biztonságát és békéjét.
Az Egyesült Államok Indo-Csendes-óceáni Parancsnokságának közleménye szerint a legutóbbi kilövések ugyan nem jelentettek közvetlen veszélyt az amerikai személyzetre vagy szövetségeseikre, de „rávilágítanak Phenjan törvénytelen tömegpusztító fegyvereinek és ballisztikusrakéta-programjainak destabilizáló hatására”.
Vízfelszín alatti nukleáris támadórendszert tesztelt Észak-KoreaSzimulált nukleáris csapást mért az Egyesült Államokra Észak-Korea, Kim Dzsong Un felügyelte a gyakorlatot A változatosság kedvéért újabb ballisztikus rakétát lőtt fel Észak-Korea