A törvénytervezetek a pedagógusok új életpályáját, a köznevelés színvonalának javítását szolgálják. Az oktatásban a gyermekek az elsők, a pedagógusok további béremelésére, egyszerűsített előmenetelre számíthatnak. Aki jobban tanít, többet foglalkozik a gyerekekkel, jobban kereshet - olvasható a Belügyminisztérium közlésében.
A tárca azt követően nyilvánult meg hogy - mint mi is beszámoltunk róla - országszerte több ezer pedagógus szüntette be a munkát a sztrájkot meghirdető Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) ügyvivője szerint, hogy így tiltakozzanak az Orbán-kormány “oktatáspolitikája” és a készülő új státusztörvény ellen.
Több ezer tanár sztrájkol, volt, ahol a még be sem vezetett státusztörvény előírásaival próbálták lebeszélni őketA Belügyminisztérium szerint azonban „sajnálatos, hogy a pedagógusok alig egy százalékát képviselő Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete továbbra is a baloldal politikai szervezeteként viselkedik, sztrájkokat és tüntetéseket szervez ahelyett, hogy szakmai partner lenne abban, hogy közösen jobbá tegyük a gyermekek oktatását, a szülők elégedettségét és a pedagógusok helyzetét.”
Kitérnek arra is, hogy amennyiben megérkeznek az uniós források, akkor az idei béremelés mértéke januárig visszamenőleg legalább 21%-os lesz, ezt követően - 2021-hez képest - 2024-ben 25%, 2025-ben pedig 29-30% lehet a béremelés mértéke. A kormány vállalása, hogy 2025-re a pedagógusok átlagfizetése eléri a diplomás átlagbér 80%-át.
Nem maradhatott el természetesen a brüsszelezés sem, valamint az aktuális propagandapanel, az úgynevezett „dollárbaloldal” sem: ugyanis a tárca szerint utóbbi hathatós közreműködésének köszönhetően Brüsszel továbbra is húzza az időt a Magyarországnak járó uniós források kifizetésére. Az idei pedagógusbéremeléshez Brüsszel 166 milliárddal tartozik - állítja a Belügyminisztérium.
Itt a sztrájk napja, hétfő reggel diákok és tanárok foglalták el a Belügyminisztérium bejáratát