Figyelemre méltó adatlapot osztott meg Facebook-oldalán Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő.
Állítása szerint ezt a mentők használják és abban van egy VIP-rubrika. Emlékeztetőül felidézte, hogy múlt hét csütörtökön az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivője arról beszélt egy reggeli műsorban, hogy a mentőküldés szempontjából nem szabad annak számítania, híres-e valaki.
Vizsgálat indul, miért nem ért el időben a mentő Gálvölgyi JánoshozA mentőszolgálat működésével kapcsolatos viták Gálvölgyi János rosszulléte után kerültek az érdeklődés középpontjába. A színművész lányai hiába hívták a mentőt, ám az nem érkezett meg. Végül ők maguk vitték be rosszul lélegző, félrebeszélő édesapjukat a kórházba. Szerencsére a kezelések hatására már nincs életveszélyes állapotban.
Túl van az életveszélyen Gálvölgyi János„Fontosnak tartjuk leszögezni, hogy ahogy egy balesetnél sem a sérültek társadalmi helyzete, vagy ismertsége, hanem az állapotuk súlyossága határozza meg az ellátás sorrendjét, úgy a segélyhívások fogadása utáni intézkedéseknél is kizárólag a beteg állapota, az ellátás sürgőssége alapján történik a mentőegységek riasztása" - fogalmazott Győrfi Pál hétfői, az MTI-hez eljutatott közleményében.
Kitért arra is, hogy a mentési dokumentációban szereplő „VIP” adat kizárólag a feladat elvégzése után szükséges dokumentációs, jelentési kötelezettséget szolgálja, hiszen az Országos Mentőszolgálat mint közfeladatot ellátó egészségügyi intézmény a munkájáról, feladatellátásáról meghatározott szempontok alapján rendszeres és eseti jelentéseket tesz az illetékes szervek felé.
„Tizenegynéhány munkaállomás van az irányításon, ahol a 104-es felvevőknek kellene ülni, három ül ott”Amennyiben a betegellátást követő adminisztráció során a beteg jelzi, hogy a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi törvényben meghatározott közszolgálati alapnyilvántartás részét képező „EÜ VIP kártyával” rendelkezik, „azt az adatlapon jelöljük, a jelentésben szerepeltetjük” - magyarázta Győrfi Pál.
Gálvölgyi-ügy: Pintér Sándor vizsgálatot rendelt el a mentőknélAz OMSZ egy hétfői posztjában egyébként arról számolt be, hogy „gyűlöletcunami” zúdult rájuk az elmúlt napokban. Mint írják, kollégáik hivatásként tekintenek munkájukra, amit a legmagasabb szakmai színvonalon szolgálnak a nap minden percében, tekintet nélkül a betegek társadalmi-, vallási-, etnikai- vagy egyéb hovatartozására.
„Egy ismert művész esete kapcsán vétett irányítói hiba miatt ezt most több médium is kétségbe vonta és politikai támadást indítottak a mentőszolgálat ellen. Ezzel azt a hamis látszatot keltik, hogy a bajtársak nem tesznek meg mindent a betegekért és megkérdőjelezik a mentők szakértelmét, amivel évente 1.2 millió rászorulónak segítenek”
- fogalmaznak.
Végezetül pedig nyomatékosították, hogy munkatársaik továbbra is legjobb tudásuk szerint, lelkiismeretesen végzik munkájukat és segítenek minden rászorulón.