Irodalom Éjszakája;

Tavaly Hegedűs D. Géza a Margitszigeten olvasott fel, idén június 9-én az állatkertben idéz a spanyol Julio Llamazarez Sárga eső című művéből

- Lábnyomok az állatkertben

Ma este kezdődik az Irodalom Éjszakája a Fővárosi Állat- és Növénykert kilenc helyszínén, ahol huszonhét ország huszonhét szerzőjének szövegéből hangzanak el részletek színészek tolmácsolásában. 

A június 7-től 9-ig tartó program hívószava idén a lábnyomok. „Uram, mindig mellettem voltál, ezt tudván tudtam, hátranéztem, s láttam a lábunk nyomát, mind a négyet. És most vagy előbb, amikor a legnagyobb bajban voltam vagy vagyok, nem is tudom, akkor mért nem vagy mellettem? Hátranéztem, s csak két lábnyomot láttam. Így volt, fiam. Ölben vittelek, azért” – Esterházy Péter Harmonia Caelestis című művéből vett idézettel hív a három estére az Irodalom Éjszakája szövegkurátora, Nagy Gabriella.

Osztrák, bolgár, belga, flamand, német, brit, lengyel, cseh, észt, litván, finn, norvég, izlandi, francia, olasz, spanyol, portugál, holland, izraeli, japán, dél-koreai, török, szlovák, szlovén, román, svájci, ukrán és magyar szerzők műveit hallgathatjuk, és akár néhány állattal is találkozhatunk a kifutókon. Ahogy a tavalyi eseményen a Margitszigeten, úgy idén is a Vígszínház társulata adja elő az irodalmi részleteket, három estén keresztül találkozhatunk a teátrum huszonhét művészével, fölolvas Antóci Dorottya, Bach Kata, Balázsovits Edit, Borbiczki Ferenc, Brasch Bence, Csapó Attila, Ertl Zsombor, Fesztbaum Béla, Gyöngyösi Zoltán, Hegedűs D. Géza, Hegyi Barbara, Hirtling István, Horváth Szabolcs, Kovács Patrícia, Majsai-Nyilas Tünde, Márkus Luca, Medveczky Balázs, Méhes László, Orosz Ákos, Ötvös András, Radnay Csilla, Seress Zoltán, Szántó Balázs, Szilágyi Csenge, Telekes Péter, Wunderlich József és Zoltán Áron.

A regisztrációhoz kötött program esőhelyszínekkel is számol rossz idő esetén. 

A fontos témák és a bennük rejlő lehetőségek ellenére a rendezőből hiányzott a bátorság ahhoz, hogy bemutassa a megbocsátás folyamatát a Nem kapjátok meg a gyűlöletem című alkotásában.