– Mielőtt végigolvasnád ezt a posztot, kérlek tippeld meg, hogy mennyibe kerül egy liter, az ásványvizeket megszégyenítő minőségű budapesti ivóvíz. Valószínűleg sokkal magasabb összeget tippeltél, mint 0,22 forint vagyis 22 fillér. Teljes joggal, hiszen a jó minőségű, egészséges ivóvíz óriási kincs. De ezt a kincset sajnos valóban 22 fillérért kell adnunk. Nemcsak a lakosságnak, hanem például a gyógyszergyáraknak, a szállodáknak és az autómosóknak is – kezdte Facebook-bejegyzését Karácsony Gergely.
– Az állam a tíz éve változatlanul hagyott vízdíjakkal ezeket a cégeket támogatja, a köztulajdonban lévő vízműcégek kárára. És közben rohad szét a vízhálózat, van olyan magyar város, ahol az ivóvíz 40 százaléka egyszerűen elfolyik, állandóak a csőtörések, egyre több helyen nyaranta korlátozni kell a vízfelhasználást. Egyes számítások szerint országos szinten 3000 milliárd forintos beruházásra lenne szükség a hálózatban – szögezte le Budapest vezetője.
Karácsony szerint a józan ész és egyébként az Európai Uniós szabályozás is azt követelné meg, hogy a vízdíj fedezze nemcsak a szolgáltatás, de még a felújítások költségeit is. Az ellenzéki politikus tőle szokatlanul élesen kijelentette:
„Ettől fényévekre vagyunk, a megnövekedett energiaárak miatt a vízműcégek úgy is veszteségesek, hogy alig vagy egyáltalán nem költenek felújításra. Ez egyszerűen agyrém. A kormányzati idiotizmus minősített esete. A hazaárulást súroló felelőtlenség.”
A főpolgármester megemlítette, hogy „a vízzabáló akkumulátorgyárak miatt” elindult a fejvakarás a kormányban, hogy mégis kéne valamit csinálni. Mindenki tudja, hogy a cégek vízdíját emelni kéne, csak szerinte nincs elég bátorságuk ezt kimondani.
„Szóval segítek – ha már a lakájmédia úgyis a fővárost kiáltotta ki mumusnak ebben a témában: meg kell emelni a cégek vízdíját! Különben iszonyú károkat okozunk magunknak, és akkorra rohad szét a vízhálózatunk, amikor a legnagyobb szükségünk lesz a vízre. A klímaváltozás és a tomboló aszályok idején” – tette hozzá.
Lapunk korábban arról is beszámolt, hogy a Fővárosi Vízművek a fenti okból pert indít a magyar állam ellen. – A magyar állam tíz évvel ezelőtt rögzítette a vízárakat, és bár a területért felelős miniszternek 2014 óta minden évben meg kellett volna állapítania azt a vízdíjat, amelyik mellett megtérülnek az ivóvíz-szolgáltatás költségei, ez egyszer sem történt meg – írta a közszolgáltató.
Elkerülhetetlen a vízdíjemelés, a bevételek duplájába kerül a víz „előállítása” BudapestenPert indít a magyar állam ellen a Fővárosi Vízművek