Orbán-kormány;embercsempészek;börtönök;bevándorlásellenesség;

Eddig legkevesebb 1385 embercsempészt eresztett szélnek az Orbán-kormány

Így néz ki az úgynevezett bevándorlásellenes politika.

Augusztus 4-éig 1385 külföldi állampolgárságú, embercsempészetért jogerősen elítélt, kiutasított fogvatartottat bocsátottak úgynevezett reintegrációs őrizetre, vagyis ennyi bűnözőt engedtek ki a börtönből - derül ki a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) 24.hu-nak megküldött válaszából.

Az már május végén kiderült, hogy a magát bevándorlásellenesként jellemző kabinet döntése révén 606 külföldi embercsempész távozhatott összesen 26 magyar büntetés-végrehajtási intézetből. A BvOP akkor arról tájékoztatott, hogy még 202 bűnöző szélnek eresztése van tervben, vagyis ekkor összesen 808 külföldi állampolgárságú, jogerősen elítélt embercsempészről lehetett tudni.

Vagyis az azóta eltelt két hónapban újabb 577 embercsempész kapta meg a számára jó hírt, hogy nem kell szembesülnie a törvény szigorával.

Az úgynevezett reintegrációs őrizet értelmében ha a rendőrség azt látja, hogy a szabadon engedést követő 72 órán belül az érintett nem hagyta el Magyarország területét, vagy később, a megszabott időtartamon belül Magyarország területére visszatért, akkor „az elítéltet elfogja, és az elfogás helyéhez legközelebb eső büntetés-végrehajtási intézetbe állítja elő.” Vagyis ebben az esetben az elítélnek le kell töltenie a rá már kiszabott büntetés, feltételes szabadlábra helyezés nélkül.

A BvOP és a rendőrség tájékoztatása szerint eddig összesen 6 embert kísértek vissza a börtönbe a szabályok megszegése miatt. 

Közülük hárman 72 órán belül nem hagyták el Magyarország területét, majd utána újabb bűncselekmény elkövetése közben tettenérték őket, egy ember 72 órán belül szintén újabb bűncselekményt követett el, amiért előállították. Két főről pedig határforgalom-ellenőrzés-, illetve igazoltatás során derült ki, hogy nem hagyták el Magyarország területét 72 órán belül.

Korábban Rétvári Bence belügyi államtitkár azzal magyarázta az embercsempészek szabadon engedését, hogy Brüsszel nem járult hozzá a kormány által elvárt mértékben a magyar határvédelem költségeihez, a börtönök pedig túlzsúfolttá váltak, s „elsősorban a Soros-hálózathoz köthető ügyvédek (!) több milliárd forintos összértékű kártérítési pereket indítottak korábban a börtönök telítettségére hivatkozva”.