rendőrség;nyomozás;Fudan;

Nem óhajt nyomozni a rendőrség a nem létező Fudan Egyetem alapítványának ügyében

Ehhez egy utólag felragasztott papírcímke kellett.

Elutasította a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány ügyében megküldött feljelentést, így nem indul nyomozás - írja a 24.hu.

A lap felidézi, hogy még a nyár elején a momentumos Tompos Márton próbált meg utánajárni, mi a helyzet a nem létező kínai egyetemet működtető alapítvánnyal, amely 6 milliárdos állami tőketámogatást kapott, mellé pedig ingyenes vagyonjuttatásként azt a Duna-parti területet is megkapta, amely eredetileg a tervezett Diákváros helyszíne lett volna. Tompos akkor arról számolt be, hogy a keresése eredménytelennek bizonyult, a hivatalos címeken semmilyen jelét nem találta az alapítvány működésének, noha összességében csaknem 14 milliárd forint értékű vagyonnal tömték ki.

Ezt követően a DK-s Vadai Ágnes fordult kérdéssel az ügyben Polt Péter legfőbb ügyészhez, amit ő feljelentésként értékelt és továbbította a nyomozóhatóságnak. Ami most visszadobta az indítványt. Arra hivatkoztak, hogy az adatgyűjtésük során megállapították, hogy a Kéthly Anna téren található irodaház hetedik emeleti helyiségében „fellelhető és működik is” az alapítvány. Az irodaház recepcióján rendelkezésre állnak a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány elérhetőségei, továbbá a „földszinti aulában a lift mellett több más cégtáblával együtt jól láthatóan el van helyezve az alapítvány táblája és logója” - közölték, hozzátéve, a cégtábla alatt egy címkén az alapítvány elektronikus elérhetőségét is megtalálták.

A 24.hu is elment megnézni a helyszínt:

ottjártukkor az e-mail címet egy, a cégtábla alá utólag felragasztatott papírcímkén lehetett olvasni, amely elérhetőségnek az online fellelhető tájékoztatókban nem találták nyomát.

A meglelt címen megkeresték az alapítványt, hogy megtudják, milyen tevékenységet végeznek jelenleg, hány fizetett tisztségviselőjük és hány alkalmazottjuk van. Választ azóta sem kaptak.