A csepeli Jedlik Ányos Gimnáziumban burjánzó orbáni személyi kultusz nyomán ismételten kiújult Borbély Lénárd exfideszes polgármester és Németh Szilárd rezsibiztos harca. Miután ugyanis kiderült, hogy a miniszterelnök kultuszépítéséből inkább egy jókora égés kerekedett, hirtelen nem akarják felvállalni a dolgot az érintettek.
Az ügy legfrissebb fejleménye, hogy a csepeli önkormányzati lap konkrétan megnevezte Németh Szilárdot, mint aki „provokációnak szánta” az Orbán-bölcsességeket, természetesen „a miniszterelnök tudta és beleegyezése nélkül”.
A Csepel.hu beszámolója az átadó ünnepséget mutatta be hosszan részletezve. Ebben egyebek közt azt írták: „Az átadóünnepséget Németh Szilárd szervezte, az ő akarata volt érezhető a ceremónia minden mozzanatában. Az ültetési rendet úgy határozták meg, hogy leginkább a rezsibiztos által előnyben részesített Fidesz frakció kapott az első sorban helyet. A csepeli alpolgármesterek, független és ellenzéki képviselők csak az összes többi budapesti meghívott mögött ülhettek le. Borbély Lénárd polgármestert hivatalosan nem üdvözölték, nem mondhatott köszöntőt, és nem vehetett részt az ünnepélyes szalagátvágáson sem. Emellett Németh Szilárd több mint harminc perces beszédének harmadát az önkormányzat és a polgármester nyílt vagy burkolt bírálata töltötte ki. Olyan állításokkal, amelyek igazolhatóan valótlanok.”
A lap ezt követően felidézi, hogy Németh Szilárd 2019 óta meg akarja buktatni Borbély Lénárd polgármestert, ami a Jedlik Ányos Gimnázium újjáépítése esetében szerintük azért is visszás, mert éppen Csepel polgármestere bízta meg Németh Szilárdot a tervezés és a munkálatok felügyeletével. A költségek elszállását a rezsibiztos eszerint nem óhajtotta közölni a városvezetéssel, ám a projekt döcögését az önkormányzatra fogta, végül az eredetileg tervezett 5 milliárd helyett 22,5 milliárd forintot költöttek rá.
A lényegi rész a cikk utolsó bekezdése, amely eképpen szól:
„Ismert Orbán Viktor idézetek is kikerültek az egyik folyosó falára – a miniszterelnök tudta és beleegyezése nélkül. Nem más közéleti szereplők idézetei között volt egy, hanem láthatóan központi szerepet szántak ezeknek az Orbán-idézeteknek. Mintha csak az iskola is e köré épült volna. Az, hogy Németh Szilárd ezt provokációnak szánta, nem nehéz kitalálni. Talán úgy érezte, hogy megtépázott nimbuszát egy ilyen mély hízelgéssel tudja a miniszterelnök felé rendezni. De sokkal inkább kárt okozott vele. Pár nappal később le is vették az idézetet tartalmazó táblákat az iskola falairól. Az iskolában elhelyeztek egy, a Jedlik újjáépítéséről megemlékező márványtáblát is, melyet Németh Szilárd mutatott be a közönségnek – a saját, márványba vésett nevével együtt.”
Egyébként az exfideszes vezetésű csepeli önkormányzat hangneme némileg érdekes annak fényében, hogy Ábel Attila alpolgármester nemrégiben még képes volt Szent István királlyal, Arany Jánossal és Petőfi Sándorral egy szintre emelni az oligarchia-rendszert kiépítő, jogállamiságot leépítő miniszterelnököt. „Orbán Viktor a legsikeresebb magyar politikus a rendszerváltás óta és ez egy objektív tény. Ha Kossuth-, Petőfi-, Arany- idézetek lehetnek az iskolákban, ha idézhetnek Szent Istvántól, akkor Orbántól ugyanúgy lehet és attól még egyikük sem lesz Sztálin” - jelentette ki, hozzátéve, hogy van híres Gyurcsány-idézet is.
A csepeli alpolgármester szerint ha lehet Kossuth- és Petőfi-idézet az iskolában, akkor Orbán-idézet ugyanúgy lehet Függetlenként is újraindul a polgármesterségért Csepelen Borbély Lénárd, akit Németh Szilárd szorított ki a FideszbőlLevették az Orbán-idézeteket a csepeli gimnázium faláról