;

Orbán Viktor;Csepel;idézetek;

- A csepeli alpolgármester szerint ha lehet Kossuth- és Petőfi-idézet az iskolában, akkor Orbán-idézet ugyanúgy lehet

Az oktatási jogok biztosa már vizsgálódik, az eredményről pedig majd beszámol. 

„Mutatok egy remek példát a szolgalelkű viselkedésre” - írta péntek délután közösségi oldalán a Demokratikus Koalíció frakcióvezető-helyettese.

Vadai Ágnes ebben a független csepeli alpolgármester egy Facebook-kommentjét mutatta be. „Orbán Viktor a legsikeresebb magyar politikus a rendszerváltás óta és ez egy objektív tény. Ha Kossuth-, Petőfi-, Arany- idézetek lehetnek az iskolákban, ha idézhetnek Szent Istvántól, akkor Orbántól ugyanúgy lehet és attól még egyikük sem lesz Sztálin” - fogalmazott Ábel Attila, hozzátéve, hogy van híres Gyurcsány-idézet is. Azonban az nem derült ki, melyikre gondolt, ugyanis az általa betett YouTube-linken egy videó sem érhető el. 

A DK politikusa egyébként tévesen azonosítja fideszesként az alpolgármestert, ugyanis Ábel Attila összekülönbözött a Fidesz helyi erős emberével, Németh Szilárddal. A rezsibiztos a konfliktus miatt újjáalakította a kormánypárt helyi szervezetét és sem a polgármester, Borbély Lénárd, sem az alpolgármester tagfelvételi kérelmét nem fogadták el, így ők már nem Fidesz-tagok. A belharc hátteréről itt olvashatnak bővebben. 

Az ellenzéki pártnak nem ez az egyetlen akciója az iskolával kapcsolatban. Csepeli polgármesterjelöltjük, Paál Géza a Demokratikus Lendület tagjaival tiltakozott az aulában elhelyezett Orbán Viktor idézetek ellen. A politikus elmondta, hogy követeli az idézetek „eltakarítását”, a csepeli Fidesz és Borbély Lénárd polgármester pedig tűnjön el a csepeli iskolák közeléből. Ennek jegyében lefóliázták a gimnázium bejáratát. Mindezt azért, hogy megértessék a Fidesszel, hogy nincs helye kormánypropagandának az iskolákban.

Közben az oktatási jogok biztosa azt közölte, hogy vizsgálatot indít az ügyben. Aáry-Tamás Lajos az RTL Híradójának azt mondta, a vizsgálat eredményéről majd beszámol, addig nem tud válaszolni arra a kérdésre, hogy van-e helye pártpolitikai idézetnek egy iskola falán. A Belügyminisztérium a csatorna érdeklődésére azt közölte, hogy nem a kormány, a tárca, a köznevelési államtitkárság vagy a Klebelsberg Központ dönt a köznevelési intézmények belső tereinek dekorációjáról.

Egy kis képmutatás maradhat?