A világon Twitterként megismert X összes felhasználójának fizetnie kell majd a közösségi platformhoz való hozzáférésért – ezt a maga a tulajdonos, Elon Musk közölte Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel minap folytatott beszélgetésén – írja a BBC. A világ leggazdagabb embere szerint ugyanis a fizetési rendszer az egyetlen módja a káros, köztük antiszemita tartalmakat terjesztő úgynevezett botok elleni küzdelemnek.
Átállunk egy kis havi fizetésre a rendszer használatáért – mondta Musk, aki egyben a Tesla és a SpaceX főnöke is. A BBC ugyanakkor hiába kereste a Twitter/X üzemeltetőit, a cég egyelőre nem adott nyilatkozatot az ügyben, így egyelőre az sem világos, hogy a fizetős platformnak már kész tervei vannak, vagy ez csak egy elképzelés. Ugyanakkor a cikk emlékeztet, hogy a milliárdos tulajdonos erről, illetve a névtelen felhasználóktól, a „hamis fiókoktól” így szabadulna meg.
A Népszava is nemrég nagy összeállítást közölt a közösségi médium helyzetéről, miután azt Musk megvette, s bár a milliárdos azt ígérte, hogy sikeresebbé, szabadabbá és ideológiailag kiegyensúlyozottabbá teszi a Twittert, a felhasználók ehelyett azt tapasztalják, hogy fokozatosan szétveri azt. Egy év alatt a techcég alkalmazottainak 80 százalékát leépítette, és az általa bevezetett előfizetési rendszer, a 8 dollárért kínált „X Premium” egyáltalán nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.
Elon Musk szabadságot ígért, ehelyett inkább fokozatosan szétveri a TwittertMusk most azt ígéri, hogy a Twitter/X az összes felhasználónak „csak kis pénzbe” kerülne, ezen dolgoznak, azonban elismerte, hogy terve hosszabb vitát válthat ki, és azzal is számol, hogy elveszítheti a felhasználók nagy részét, így azonban az ő reklámbevételei is jelentősen csökkenhetnek. Mindazonáltal Benjamin Netanjahu bizakodik, hogy a milliárdos elképzelése nemcsak az antiszemitizmust, hanem az emberek elleni minden kollektív gyűlöletnek véget vet, megtalálva az egyensúlyt a szólásszabadság és a tartalom moderálása között.
Elon Musk lecserélte a Twitter ikonikus kék madarátSzabadság és zűrzavar a Twitter körül