A képviselő-testület döntésének értelmében október elsejétől utcabútornak minősülnek a hatodik kerületben a telefonfülkék, ennek értelmében pedig azok esztétikus megjelenéséről, fenntartásáról, tisztításáról a tulajdonos köteles gondoskodni. ha ezt nem teszi meg, akkor akár kétmillió forintra is büntethetők - közölte lapunkhoz is eljuttatott tájékoztatásában Terézváros önkormányzata.
Ebben emlékeztetnek, hogy a rendeletet számos levelezés, egyeztetési kísérlet előzte meg a Telekommal. Soproni Tamás polgármester korábban többször felhívta a cég figyelmét, hogy takarítsa a sokszor közvécének, illegális szemétlerakónak használt fülkéket, legtöbb esetben csak üres, be nem tartott ígéretet kapott. Korábban mi is beszámoltunk arról, hogy a politikus már matricákat is kihelyezett a Teréz körúton, hogy megmutassa, ki a felelős mindezért.
„Ha ez a miénk lenne, nagyon szégyellnénk” – Elege lett a terézvárosi polgármesternek a koszos és használhatatlan telefonfülkékbőlA kerület első embere úgy véli, nem csak a Telekom, hanem a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) is felelős, amely megszabja, hogy hány telefonfülkét kell fenntartania. Emellett a Parlamentnek is változtatnia kellene a szerinte elavult jogszabályokon. Az elfogadott kerületi jogszabály valós lépést jelenthet a használhatatlan telefonfülkék felszámolásában, hiszen egész egyszerűen megszűnik az az anyagi érdeke a Telekomnak és az állami hirdetőknek is, amiért a fülkéket a főváros legszebb és egyben legforgalmasabb területein fenntartani érdemes. Ha pedig a Telekom képtelen a takarítás megszervezésére, a terézvárosi köztisztasági cég elvégzi azt, nem ingyen - zárul az önkormányzat tájékoztatása.
Korábban a Telekom azt közölte, hogy a telefonfülkéket rendszeresen ellenőrzik, takarítják, a lakossági bejelentésekre pedig soron kívül megteszik ezt. Megjegyezték, hogy a fenntartás évente 350 millió forintjába kerül a cégnek.
Válaszolt Terézvárosnak a Telekom: rendszeresen takarítják a telefonfülkéket, amiket egyébként kötelező fenntartaniuk