Október 1-i hatállyal köbméterenként bruttó 99,949 forinton „egységesítették” az eddig területileg eltérő, rezsicsökkentett gázdíjakat – hívta fel a figyelmet egy szeptember 29-i miniszteri rendeletből is levezethető módosításra október 3-i közleményében a hatósági áras szolgáltatást végző, állami MVM. A tarifaváltozás miatt az MVM Next október 6-ig minden érintett földgázügyfelének diktálási lehetőséget biztosít.
Míg áremelést a módosítás sehol nem hoz, mostantól az Opus Tigáz területén számításunk szerint a háztartásoktól az átlagfogyasztásig köbméterenként 4,8, a rajtuk kívüli, de szintén hatósági áras, óránként 20 köbméternél kisebb mérővel rendelkező vásárlóktól pedig 6,3 forinttal kérnek kevesebbet. (Ez a Mészáros Lőrinc érdekeltségi körébe tartozó gázelosztó lakossági ügyfelei esetében, a rezsikedvezmény évi 1729 köbméteres határáig, számításunk szerint, 8,3 ezer, a többi jogosult 1489 köbméteres határáig pedig 9,4 ezer forint megtakarítást hoz.) Az MVM Égáz-Dégáz, illetve az Opus Tigáz tatabányai térségében az árcsökkenés a háztartásoknak köbméterenként 1,7, a nem lakossági felhasználóknál pedig 2,3 forint. Az E.ON Ddgáz, illetve E.ON Kögáz területén köbméterenként mindkét kör 40 fillérrel fizethet kevesebbet. (A száz forintos árból kiindulva mindez százalékban is nagyjából ugyanennyi.) A Főgáz körzetében érvényes, valamint a "hatósági piaci"- és az alapdíjak nem módosulnak.
A térségi gáztarifák mindmáig a hálózatüzemeltetés egy fogyasztóra jutó költségeinek kis mértékű eltérése miatt különböztek. Az eddigi magyarázatok szerint, a sűrűbben lakott térségekben ugyanis az ellátás fajlagosan olcsóbb, a ritkásabbakban pedig drágább. Ennek nyomán a gázdíjak, a – jelen ügyben magát észre nem vétető – közműhatóság négy évenkénti költségfelülvizsgálata alapján, évtizedek óta a fővárosban számítottak a legalacsonyabbnak, míg a Tigáz térségében a legmagasabbnak. A mostani egységesítéssel ugyanakkor az állam csökkentette a gázcégek bevételeit, mivel az összes tarifát az eddig legolcsóbb Főgázéhoz igazították.