oltás;vélemények;COVID-19;

- Konteók mindenütt

A covid-diktatúrának titulált jelenség ellen tiltakoztak Pécsett. A szerdai demonstrálók szónokai annak az aggodalmuknak adtak hangot, hogy a következő globális járvány kitörésekor az Egészségügyi Világszervezet (WHO) utasítására újra jönnek a drasztikus korlátozások és a kötelező oltások. Mindez a gyógyszerkonszernek parancsára, akik megvették a WHO-t. Arról, hogy a WHO csak ajánlásokat tehet a tagországoknak, utasítást nem adhat, a tüntetésen nem esett szó. Arról viszont beszélt az egyik felszólaló, hogy míg a covid világszerte 7 millió emberrel végzett, addig az oltások 17 millióval. Ez az adat annyira hiteles, mint a laposföld-infók. Cáfolatképpen csak ennyit: az Egyesült Királyságban a múlt év végéig 227 ezren haltak meg a koronavírustól - írta a közelmúltban a 24.hu -, az oltások áldozatainak száma viszont 60 volt.

A pécsi gyűlésen sorjáztak a konteós és megalapozatlan állítások. Akik nem hisznek az efféle összeesküvésekben és a durván torz statisztikákban, azok körében is egyre többen úgy gondolkoznak, hogy újabb járvány esetén nem kérnek a vészhelyzeti kormányzásból, a kijárási tilalomból, a kötelező vagy egzisztenciális okokból kényszerűen felvett oltásokból. Bizalmatlanságuk érthető, azt látják ugyanis, hogy gyakran a kormány is konteókkal érvel. Ezt tették, amikor a kínai és az orosz vakcina dokumentálatlansága ellen szót emelőket oltásellenesnek minősítették. Amikor a tízszeres áron megvett, felesleges lélegeztető készülékeket sikertelenül próbálták eladni, akkor egy kormánypolitikus nem arról beszélt, hogy a gépvásárlás 300 milliárdos, jogtalan hasznot hozott valakiknek, és a gépre kapcsolt emberek 98 százaléka meghalt, hanem debil elterelésként a baloldalra mutogatott.

Amíg nem lesz értelmes, őszinte társadalmi vita arról, hogy a covid hazai kezelése miben volt eredményes és miben nem, addig maradnak a konteók pró és kontra. De ez igaz másra is: az oktatásra, a tömegközlekedésre, az energiaárakra, az akkumulátorgyárakra, a jövőnkre, mindenre.