A veszély azonban nem múlt el, a demonstrációk ezért – számos közismert művész közreműködésével – folytatódnak.
A közlemény szerint „fantasztikus társadalmi összefogás” indult.
Eddig a budaörsi, a szegedi, az orosházi, a fővárosi, valamint a III., a VII., a VIII. és a XVIII. kerületi önkormányzat biztosította az intézményekett egyszeri vagy folyamatos támogatási szándékáról.
Az elmúlt bő egy hónapban adományokból több mint 180 millió forint támogatás folyt be, ebből az elmaradt bérek egy részét fedezték.
Ugyanakkor Iványi Gábor bejelentette, hogy „a státuszunk jogellenes megvonása következtében előállt krízishelyzetben” elkerülhetetlen az erőforrások átcsoportosítása, amely „szükségszerűen azt is eredményezi, hogy néhány intézmény más fenntartóhoz kerül át az egyházunktól”. A beregi többcélú intézmény vezetői, tantestületei és szülői munkaközösségei szorgalmazták a fenntartóváltást. Iványi Gábor tájékoztatta a kormányhivatalt, hogy helyzet itt a normatíva visszatartása miatt ellehetetlenült, ezért intézkedést kérnek. (Lapunk azt a tájékoztatást kapta, hogy a gyürei székhellyel működő intézmény fenntartóváltása összesen öt települést érint.) A felsődobszai és nagykinizsi óvodák esetében Iványi Gáborék meggyőződése szerint a gyermekek és az intézményekben dolgozók érdeke most azt kívánja, hogy az óvodát és a közétkeztetést biztosító konyhát a továbbiakban az önkormányzat működtesse. Ebben az ügyben folyamatosak az egyeztetések.
„Iványi jó ember, Orbán pedig rossz ember”Ha sok áldozat árán is, de a többi intézményben ellátják a betegeket, időseket, hajléktalan embereket, az iskolákban folyik a tanítás. Több száz nyilatkozat érkezett kollégáiktól, hozzátartozóktól és ellátottaktól, akik írásban is megerősítették: nem szeretnének fenntartóváltást.
A főváros átveszi az Iványi Gábor vezetésével működő Oltalom Egyesület és a MET hajléktalanellátó intézményeinek dolgozóitIványi Gábor levelet írt Orbán Viktornak, 20 ezer rászoruló sorsa a tét