Szijjártó Péter;tárolás;raktár;Rogán Antal;lélegeztetőgép;

A lakáslottóról hírhedt cégnek fizet évi közel egymilliárdot az állam arra, hogy ott porosodjanak a járvány idején felhalmozott lélegeztetőgépek

A cég annak idején egy Rogán Antal által benyújtott törvényjavaslat révén került monopolhelyzetbe.

A korábban a Rogán Antal által kidolgozott, államilag támogatott nemzeti lakáslottóról elhíresült cégé az a raktár, ahol a koronavírus-járvány alatt felhalmozott, sok esetben használhatatlan lélegeztetőgépek sorakoznak – számolt be róla az RTL Híradó.

A gödöllői raktárban tizenháromezer dobozban sorakoznak a lélegeztetőgépek, hatalmas polcokra pakolva. A parlament Népjóléti Bizottságának tagjai hétfőn jártak a raktárban, de nem nézhettek be a dobozokba, és elmondásuk szerint a kérdéseikre sem kaptak választ az Országos Kórházi Főigazgatóság vezetőjétől, így például arról sem, hogy miért pont ebben a raktárban tartják őket. Az viszont kiderült, hogy a raktározás évente nettó 780 millió forintba,

azaz áfával együtt közel egymilliárd forintba kerül.

Az RTL Híradó a raktár tulajdoni lapjára hivatkozva azt közölte, hogy az épület a Carion-csoporthoz tartozó ingatlanfejlesztési alapé. Ezt 2021-ben vásárolták meg, azaz már a nagy lélegeztetőgép-beszerzés után. A cég korábban arról a Rogán Antal által benyújtott törvényjavaslatról vált hírhedté, amelynek eredményeképp egyedül ők feleltek meg azoknak a feltételeknek, amiket az államilag támogatott lakáslottó szervezőitől elvártak.

A Népjóléti bizottságot vezető DK-s Varga Zoltán szerint az országos kórházi főigazgató arra sem tudott válaszolni, mi lesz a gépek sorsa, így a tárolás már csak a raktár tulajdonosának jó üzlet. 330 milliárd forint pedig veszendőbe megy.

Az RTL Híradó megpróbálta megkérdezni az ügyben Szijjártó Pétert a parlamentben, a külgazdasági és külügyminiszter azonban csak annyit reagált, hogy az ő feladata csak a gépek beszerzéséig terjedt. Egyéb kérdésekkel is keresték a kormányt, de érdemi válaszokat nem kaptak.