Van olyan ételallergiás gyerek, aki második hete nem kap ebédet egy iskolában Biatorbágyon - közölte az RTL Híradó.
A helyzet amiatt állt elő, mert a településen novembertől új közétkeztető cég szállítja az ételt, a vállalat pedig úgy gondolta, elfogadható eljárás az, hogy nem fogadják el több allergiás gyerek korábbi orvosi igazolását, miközben átmeneti időt sem adtak a szülőknek új dokumentumok beszerzéséhez.
Egy, az RTL Híradónak nyilatkozó szülő arról számolt be, hogy kisfia orvosi igazolását még a Covid-járvány idején állították ki, ezért nem volt rajta pecsét. Ezt követően a szakorvostól elektronikusan új igazolást kaptak, de ezt sem fogadták el. Az orvos azt mondta az édesanyának, hogy az elmúlt három-négy évben, amióta a telefonos szakrendelések működnek, ilyen az ő praxisában még nem fordult elő, noha több száz igazolást adott már ki több tucat iskolának.
A kekeckedő cég a Mi-Csodanap Kft., amely nem válaszolt a csatorna adásáig kérdéseikre. Ahogy az érintett biatorbágyi kéttannyelvű általános iskola igazgatója sem akart nyilatkozni a problémáról. Pedig a csatorna úgy tudja, az érintett tíz ételallergiás gyerekből 7 igazolását nem fogadta el az étkeztető cég, emiatt van, aki két napig, mások több mint egy hétig nem kaptak ebédet az iskolában.
A biatorbágyi Fidesz-KDNP-s vezetésű önkormányzat úgy reagált az RTL-nek, hogy „az étkeztető a jogszabályok szerint kizárólag érvényes orvosi igazolás ellenében szállíthat ki a normáltól eltérő ételt”. Állításuk szerint erről a szolgáltató idében értesítette a szülőket, nyolc gyereknél fordult elő, hogy a szakorvosi igazolás lejárt és a szülők nem újították meg időben.
Kiss Anikó, az Anafilaxiás Allergiásokért Egyesület alapítója a csatornának azt mondta, ilyenkor friss igazolást kérnek, a szakorvoshoz bekerülni pedig két-három hónapos várólistával is járhat. A közétkeztető cég szigora csak a súlyos, életveszélyes ételallergia esetén lehetne indokolt, ételérzékenység esetén mindenképp türelmi időt kellene adni - vélekedett.