Többen is ringbe szállnak a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöki posztjáért a november 25-ei tisztújító közgyűlésen – tudta meg a Népszava. Lapunk információi szerint vannak olyan elnökjelöltek, akik saját csapattal készülnek a megmérettetésre. Bár a jelölési időszak november 14-én lezárult, az indulók listáját csak 18-án hozzák nyilvánosságra.
Az elnökségért zajló küzdelemben már biztosan nem vesz részt Kincses Gyula, a jelenlegi elnök. Kedd este nyilvános Facebook-posztban jelentette be, hogy az ő életében „lezárul egy izgalmas és összességében szép és eredményes szakasz. (…) s bár az elnökség tagjai egységesen maradásra akartak bírni, nem indulok a november 25-ei választáson” – írta.
Kincses Gyula szerint a két legfontosabb célkitűzés teljesült, „a MOK-ot kihoztuk az árnyékból, a közélet és az egészségpolitika ismert és elismert szereplőjévé tettük”. „A szervezeti átalakításban is értünk el eredményeket, de egyrészt ez a munka koránt sincs kész, másrészt a kötelező tagság eltörlése mélyrehatóbb és felgyorsított változásokat követel” – folytatta. Kincses szerint a soron következő elnöknek „megújítva, az új helyzethez adaptálva” kell tovább vinnie az elmúlt négy év munkáját, olyanra van szükség, „akire az árnyéka sem vetül a politikai kötődésnek, magas szintű orvos-szakmai ismeretekkel rendelkezik, a kollégák között él, személyes tapasztalásokból ismeri a tagok gondjait, problémáit.”
A posztjában megnevezte azon kamarai tagokat, köztük a jelenlegi elnökség tisztviselőit is, akik a soron következő választásokon az ő támogatását élvezik.
Nem indul újra Kincses Gyula az orvoskamara elnöki posztjáértŐk vélhetően a kamara eddig megismert markáns szakmapolitikai karakterét vinnék tovább. Lapunk úgy tudja: egy másik csapat is indul, amelynek tagjai közt vannak olyanok is, akik a korábbi elnökkel, Éger Istvánnal már részt vettek a MOK irányításában. Ők azokat kívánják képviselni, akik békülékenyebb hangot ütnének meg a kormányzattal, mert úgy látják más nem vezet semmi jóra.
Mint emlékezetes: miután a Magyar Orvosi Kamara megüzente, hogy szerintük rossz úton jár a kormány az egészségügy átalakításával, válaszul a kormányzat egy törvénymódosítással megszüntette a kötelező kamarai tagságot, az etikai ügyeiket pedig át tette a belügyi tárcához tartozó Etikai Tudományos Tanácshoz (ETT). Ezt követően az orvosok több mint kétharmada döntött úgy, hogy fenntartja kamarai tagságát.
Egyik pillanatról a másikra 15 ezer szakdolgozó tűnhet el az ellátórendszerbőlA MOK tárgyalt Pintér Sándor tárcájával, nem lesz inflációkövető az orvosok fizetése, jön a nyolcórás munkaidő