Az Orbán Viktor idősebbik öccsének lassan kilenc éve a birtokában lévő társaság nem tud kikecmeregni a kátyúból, melybe egyébként rendszeresen beleesik – derül ki az Mfor cikkéből.
Ifjabb Orbán Győző 2015 óta tulajdonosa az évtizedes múltra visszatekintő, 1991-ben alapított Gamma Analcont Ipari Folyamatműszergyártó Kft.-nek. 26 százalékos tulajdoni részesedése mellett még két másik magánszemély birtokolja a társaságot.
Bár Orbán Győző az operatív irányításban nem vesz részt, azért mégis igen kínos lehet számára is, ami a tulajdonával történik, a főtevékenységként mérőműszergyártással foglalkozó cég ellen ugyanis az Mfor szerint napra pontosan egy éve zajlik végrehajtás. A portál azt írja,
a NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatósága 2022. november 16-án rendelte el a végrehajtást a társaság ellen, amit egy hónappal később, december 14-én el is kezdett.
Láthatóan a mai napig nem sikerült feloldani ezt a helyzetet, hiszen ez a tény még mindig folyamatban lévő eljárásként szerepel a cégkivonatban.
A társaság működése alatt nem ez az első ilyen eset,
az Opten adatbázisa szerint az elmúlt 14 évben összesen 9 alkalommal került bejegyzésre végrehajtási eljárás.
Mindennek ellenére a cég gazdálkodása stabilnak tűnik, igaz, a 2022-es év teljesítményét még nem ismerni, a beszámolót ugyanis a mai napig nem sikerült leadniuk. A 2021-es dokumentumokat is csak idén márciusban, tehát 10 hónappal a határidő után tették közzé. 2021-ben egyébként 461 millió forintos árbevételből 2,2 milliós tiszta profit maradt év végére.
Az Mfor megjegyzi, hogy a szabályok szerint amennyiben egy cég nem adja le május 31-re az éves beszámolóját, 30 napos határidővel a NAV a közzétételi kötelezettség teljesítésére szólít fel. Ha ez nem történik meg, akkor szintén 30 napos határidővel és 200 ezer forintos bírsággal újra felszólít a kötelezettség teljesítésére. Ha ekkor sem történik meg a beszámoló közzététele, akkor az adóhatóság hivatalból törli az adószámot és kezdeményezi a cég megszűntnek nyilvánítását. A cégbíróság pedig 15 napon belül intézkedik a cég törléséről, vagyis megkezdődik a kényszer-végelszámolás. Mindent egybevéve tehát a beszámoló közzétételének elmulasztása a mulasztástól számított kb. 4-6 hónapon belül a cég megszüntetéséhez vezet.
Kövér László elutasította a kérdést, így nem kell számot adnia Orbán Viktornak arról, miért zuhant be hirtelen az a cég, amiből apja kiszállt