A szervezők becslése szerint 60 ezren vettek részt vasárnap Londonban az antiszemitizmus elleni felvonuláson, amely a Sky News tudósítása szerint békés volt. A résztvevők a Gázai övezetben túszul ejtett, és még mindig fogva tartott emberek szabadon bocsátást követelték, és a túszok arcképével készített transzparenseket emeltek a magasba. A demonstráció helyszíne a brit főváros központjában, a Westminster körül volt, ahol egy nagy területet elzártak a forgalom elől. Sok rendőr biztosította a rendezvényt, amelyen egy rövid időre megjelent Boris Johnson volt miniszterelnök, és részt vett rajta sok híresség, színészek és más közéleti szereplők.
Eddie Marsan színész aki maga nem zsidó, de korábban antiszemita kampányt indítottak ellene, mert zsidó karaktert alakított, arra szólította fel a mérsékelt embereket, hogy álljanak ki, és emeljék fel szavukat a szélsőségesekkel szemben. Rachel Riley műsorvezető a Sky Newsnak azt mondta: „Ma kint vagyok, mert a zsidók ebben az országban félnek, megtámadottnak érzik magukat, és félnek iskolába küldeni a gyermekeiket is.” Az Antiszemitizmus Elleni Kampány szervezői azt mondták, hogy a korábbi palesztinbarát felvonulások Londont „no-go zónává tették a zsidók számára”.
A tüntetésen Sir Ephraim Mirvis főrabbi beszédében leszögezte, hogy a brit zsidókat nem fogja megfélemlíteni az antiszemitizmus, és közösségük megerősítésére szólított fel. A felszólalók közül többen felidézték, hogy a rasszista, antiszemita és iszlamofób gyűlölet-bűncselekmények egyaránt drámaian megnövekedtek az Izrael és a Hamász közötti konfliktus kirobbanása óta. A Community Security Trust nevű szervezet október 7. és 27. között legalább 805 londoni antiszemita incidenst tart nyilván. Ugyanakkor az iszlamofób incidenseket számláló Tell Mama ugyanebből az időszakból 291 muzulmánellenes gyűlöletkeltő incidensről számolt be.
A délutáni meneten, amely este hat óra után ért véget, két embert is letartóztattak a hatóságok. A londoni rendőrség szerint egy férfi antiszemita megjegyzéseket tett a felvonuló tömegre, míg a másik letartóztatott, Tommy Robinson szélsőjobboldali aktivista eleinte egy közeli kávézóban online adásban szította az indulatokat az antiszemitizmus elleni tüntetőkkel szemben, majd eszméit a demonstráción is hirdetni akarta. A rendőrség a közrend elleni bűncselekmények gyanújával vette őrizetbe a két férfit.
A Hamász átadta a túszok harmadik csoportját, 14 izraeli és három külföldi szabadult - Egyikük állapota kritikusÖt nőt és nyolc gyermeket engedett szabadon a Hamász, Londonban a háború kitörése óta először antiszemitizmus elleni tüntetést is tartanakTöbb százezer ember állt ki a palesztinok mellett egy londoni tüntetésen, az ellentüntetők összetűztek a rendőrökkel Rishi Sunak: Undorítóan nőtt a londoni antiszemita incidensek száma az elmúlt napokban