Elhunyt Dózsa László színész, érdemes és kiváló művész, az Újpest Színház korábbi művészeti vezetője és főrendezője, Újpestért díjas, Budapest díszpolgára – írja a színész családjának közlése alapján Déri Tibor újpesti polgármester. Hozzátette, hogy Dózsa Lászlót Újpest Önkormányzata saját halottjának tekinti.
Dózsa László 1942. október 13-án született Budapesten. Édesanyja a népligeti Műszínkör artistája volt. Nagyon korán kapcsolatba került a színjátszással, háromévesen már ő is fellépett. Előbb postai segédmunkás volt, majd jelentkezett a Rózsahegyi Kálmán és felesége vezette színiiskolába. Miután az asszony meghalt, leadták a tanulók névjegyzékét a Színház-és Filmművészeti Főiskolára, de egyedül csak őt vették fel a névjegyzékben szereplők közül, 1963-ban. Mivel érettségi bizonyítványa akkor még nem volt, a Balettintézet levelező szakán érettségizett le. A Színiakadémia elvégzése után több színházban is játszott, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház (1967–1970), a Madách Színház (1970–1980 illetve 1991-től), a Népszínház (1980–1983), a Nemzeti Színház (1983–1991) tagjaként. 1991-től újra a Madách Színházban játszott. Számos televíziós sorozatban, játékfilmekben, valamint szinkronszínészként is szerepelt.
Dózsa László az egyik főszereplője volt az 1956-os emlékév hivatalos ünnepét kísérő botránynak. Ez arról szólt, hogy Budapesten több tűzfalra és házfalra felfestették a forradalom szabadságharcosait névvel, születési és halálozási dátummal. Az egyik ilyen falfestményen a forradalom névtelen hősének, a „pesti srácnak” a megtestesítőjeként Pruck Pált lehet látni, csakhogy hivatalosan Dózsa László nevét írták rá. Dózsa László maga jelentkezett, hogy ő szerepel azon a felvételen, amely a plakát alapjául szolgál, a Terror Háza főigazgatója, az 1956-os Emlékbizottság vezetője, Schmidt Mária pedig kormánybiztosként vehemensen kiállt mellette, annak ellenére, hogy a Dózsa László nyilvánvalóan nem mondott igazat. Ezt sugallták a róla és Pruck Pálról készült korabeli fényképek éppúgy, mint az, hogy amikor Michael Rougier fotográfus felvétele először megjelent az amerikai magazinban, a Life-ban, Pruck Pál nevét tüntették fel alatta. Emiatt Pruck Pál lánya nyílt levelet írt az 1956-os Emlékbizottságnak, kérve, hogy a plakátokat javítsák ki, Dózsa László pedig jelezte, hogy bár ő szerepel „kegyeleti okokból” visszalép. Schmidt Mária így is ragaszkodott ahhoz, hogy a Dózsa László a felvétel szereplője, Pruck Pál csak egy köztörvényes bűnözőnek nevezte, és úg tűnik, erről Orbán Viktort is sikerült meggyőznie, a miniszterelnök ugyanis a 2017. október 23-i beszédében Dózsa Lászlót egy névsorban említenie Mindszenty Józseffel és Nagy Imrével. Később bíróság mondta ki, hogy nem Dózsa László, hanem Pruck Pál van a fotón, Schmidt Máriának pedig bocsánatot kellett kérnie a Pruck-családtól.
Dózsa László: Nem az a fontos, hogy ki van a fényképen