Dózsa László (1942– ) interjút adott a Vasárnap.hu-nak az 1956-os eseményekről, de szóba került a plakátbotrány is. Emiatt a kormányközeli lap szerint nagyon sok támadás érte a színművészt, aki megbocsátást remél a tévedéséért.
Négy évvel ezelőtt tört ki a botrány, hogy az 1956-os emlékévre készített plakátok egyikén Dózsa László színész-rendező neve szerepel az egyik fegyveres fiatal képénél, holott valójában Pruck Pál szerepelt a fotón. Ezt állította régebben ő maga, a családja is, és minden képes bizonyíték is erre utalt.
Schmidt Mária, az 1956-os emlékévért felelős kormánybiztos ennek ellenére beleállt a sztoriba, a kormányoldal Pruckot hazugnak nevezte, és kitartott amellett, hogy Dózsa László van a fotón. Később bíróság mondta ki, hogy nem ő, hanem Pruck Pál van a fotón, Schmidt Máriáéknak pedig bocsánatot kellett kérniük a Pruck-családtól.
Közölte, hogy amikor megjelent a plakát, akkor jelentkezett a Pruck-család és elmondták, hogy a néhai Pruck Pál (1942-2000) szerepel a képen.
Úgy fogalmazott, hogy a plakátügyből egy elvtelen lejárató hadjárat kerekedett, amely megviselte őt.
Arra a kérdésre, hogy 1956-ban „tizennégy éves pesti srácként hogyan került bele a forradalomba”, azt válaszolta, hogy 1956 őszére tarthatatlanná vált a magyar embereken lévő nyomás. Elmondása szerint látta, ahogy az 50-es évek elején az ÁVÓ-sok előadás közben összeverték és elvitték a kedvenc bohócát, majd pár évvel később talán ez is elvezetett ahhoz, hogy a kommunista rendszer ellen fegyvert fogjon.
Elmesélte azt is, hogy miután 1956. november 4-én a szovjet csapatok bevonultak és már nem volt értelme a vérontásnak, Dózsáék megadták magukat.
Elmondása szerint ő a nyakán sérült meg, de még látta, hogy egy tojásgránátot rájuk dobnak, hogy az a sebesültekkel is végezzen. Valahogy életben maradt, de később az ÁVÓ-sok annyira megverték, hogy azt hitték, meghalt, és egy tömegsírba tették, ahol azonban egy sírásó észrevette, hogy még életben van, így menekült meg.
Dózsa Lászlóról 2017. október 23-án Orbán Viktor miniszterelnök 56-os hősként beszélt róla, Nagy Imrével és Mindszenty Józseffel egy mondatban említette nevét.