A CRTA nevű független megfigyelő misszió állítása szerint megalapozott a gyanú: olyan mértékben irányítottak szavazókat a szerb fővárosba Bosznia-Hercegovinából, hogy az befolyásolta a belgrádi választást. A városi közgyűlésben a hivatalos adatok szerint az SNS egy mandátumra van az abszolút többségtől szövetségesével, a szerb szocialistákkal, ám feltételezések szerint ha nem szerveztek volna tömegesen „választói turistákat” a fővárosba, az ellenzék nyerhetett volna.
A CRTA közölte, már a választások előtt különböző forrásokból kapott arra vonatkozó információkat: a hatalom manipulálja a választói listákat azzal a céllal, hogy a „haladókat” hozzák ki győztesnek. A megfigyelő misszió szerint több olyan ellenőrzőpontot is létrehoztak, amelyek egyfajta logisztikai bázisként szolgáltak, itt határozták meg azt, hogy a boszniai szerb „vendégek” mely szavazókörben voksoljanak. A CRTA megfigyelői szerint 71 szavazóhelyiségben, azaz a belgrádi szavazókörök 14 százalékánál figyelték meg, hogy boszniaiakat szavaztattak a hatalom emberei.
A választás diplomáciai feszültségekhez vezetett Szerbia és Ausztria viszonyában. Ana Brnabic szerb kormányfő azzal vádolta Andreas Schieder és Stefan Schennach osztrák szociáldemokrata politikusokat, hogy "hazudtak" és destabilizálják Szerbiát. Schieder az Európai Parlament vezető megfigyelőjeként vett részt a voksoláson, Schennach pedig az Európa Tanács részéről volt jelen.
Brnabic vádjai szerint Schieder és Schennach a választások utáni médiaszerepléseikkel „megsértették a választói etikai kódexet”. Brnabic szerint a választást megfigyelő két politikus a helyszínen semmiféle szabálytalanságot sem fedezett fel, de ezután a különféle médiumokban napokon át „azt hazudták”, hogy a saját szemükkel láttak „fantomszavazatokat”, és ők is beszámoltak a boszniai szerbek tömeges Belgrádba szállításáról. Ezzel „destabilizálták” az országot, állította a miniszterelnök.
Nem adja fel a szerb ellenzék