Révész János lesz az új országos kórházi főigazgató, a kinevezés csütörtökön késő este jelent meg a Magyar Közlönyben. Az Országos Kórházi Főigazgatóság vezetőjét Pintér Sándor belügyminiszter javaslatára Orbán Viktor nevezte ki január 1-jei hatállyal.
Ahogyan arról lapunk is beszámolt, elődjét, Jenei Zoltánt november végén váltották le az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) éléről, de menesztették gazdasági főigazgató-helyettesét, Tóbiás Tamást is.
Információink szerint a kormányzat Jenei Zoltánt tette felelőssé a szektor idei példátlan eladósodásáért és azért is, hogy az intézmények gazdasági-műszaki üzemeltetésének leválasztása a kórházakról eddig nem bizonyult sikertörténetnek.
Hullanak a fejek, Pintér Sándor és az OKFŐ új vezetője több kórházigazgatót menesztAzonban Pintér Sándor itt nem állt meg, december 13-án közleményben jelentette be, hogy 2023. december 31-i hatállyal, érdemeik elismerése mellett, két országos intézet és öt vármegyei kórház főigazgatójának magasabb vezetői kinevezését - beöltött 65 éves életkorukra figyelemmel - visszavonta.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság megbízott országos kórház-főigazgatója ezzel egyidejűleg 10 városi kórház főigazgatójának főigazgatói kinevezését vonta vissza.
Ugyancsak 2023. december 31-i hatállyal Pintér Sándor belügyminiszter további két vármegyei kórház főigazgatójának, az Országos Kórházi Főigazgatóság megbízott országos kórház-főigazgatója pedig öt városi kórház főigazgatójának felmentéséről döntött.
Tömegével menesztik a kórházigazgatókat, itt a távozók listájaFájdalomdíjul kitüntetést kaptak Pintér Sándortól a menesztett kórházigazgatókMint emlékezetes, idén július elsejétől a fővárosi, majd 2024. január elsejétől országosan is minden kórház ingatlanüzemeltetési szolgáltatását központilag az állam a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóságon (KEF) keresztül működteti. Azaz ez a szervezet biztosítja az Országos Kórházi Főigazgatóság fenntartása alá tartozó, aktív fekvőbeteg-ellátást nyújtó fővárosi és vármegyei költségvetési intézmények számára az ingatlanüzemeltetési szolgáltatásokat. Így egyebek mellett az őrzés-védelmet, a takarítást, a műszaki üzemeltetést, karbantartást és az ezekkel összefüggő épületfelújítást, a biztonságtechnikai berendezések üzemeltetését, a létesítménygazdálkodáshoz kapcsolódó egyéb szolgáltatásokat. A változástól remélték, hogy az intézmények megszabadulhatnak minden olyan kiadástól, ami nem közvetlenül a gyógyítást érinti. Csakhogy a feladat leválasztásakor a kórházak azzal szembesültek, hogy több százmilliós végkielégítést kell előteremteniük, mert a szakembereik nem vállalták a munkát az új feltételekkel. A végkielégítések kifizetése is növelte az eladósodást.
Hiába a nagy kórházi adósságrendezés, lesz olyan intézmény, ahol azután sem tudják fizetni a piaci beszállítókat„A jelenlegi struktúrához nincs megfelelő humánerőforrás” - Már látja az orvoshiányt az Országos Kórházi Főigazgatóság