Három új kémműholdat indít, katonai drónokat épít, és megerősíti nukleáris arzenálját 2024-ben Észak-Korea – idézte Kim Dzsong Un észak-koreai vezető év végi beszédének főbb pontjait a Reuters a helyi állami média jelentése alapján. A diktátor azt mondta hogy az Egyesült Államok politikája „elkerülhetetlenné” teszi a háborút.
Kim Dzsong Un kész tényként közölte azt is, hogy a Koreai-félszigeten bármikor kitörhet a háború, utalva arra, hogy ebben az esetben Dél-Koreát is érintené a fegyveres konfliktus, amely szerinte „az ellenség meggondolatlan lépései miatt” törhet ki, és attól tart, hogy az Egyesült Államok országa megszállását tervezi. Az észak koreai vezető ezért kiadta a parancsot a hadseregnek, hogy készüljenek fel egy esetleges Dél-Koreából érkező támadásra, szükség esetén atombombák készenlétbe helyezésével is.
A Reuters megjegyezte, hogy az év végi vészjósló, sőt fenyegető beszéd a következő esztendőben Dél-Koreában és az Egyesült Államokban tartandó sorsdöntő választásokra hangolva hangzott el. Kim Dzsong Un azt is hozzátette, hogy a nukleáris arzenál megerősítése mellett szorosabbra fűzné kapcsolatait az amerikai politikát ellenző országokkal, elsősorban Kínával és Oroszországgal.
Kim Dzsong Un elrendelte a háborús előkészületek felgyorsításátSzakértők szerint a hangnem az jelzi, hogy Észak-Korea így befolyásolná az amerikai elnökválasztást, segítve korábbi „tárgyalópartnere”, Donald Trump esetleges visszatérését. Bár Joe Biden jelenlegi amerikai elnök kormánya nyitott a tárgyalásokra, mégis szankciókat vezetett be, mivel az ENSZ-tilalom ellenére Észak-Korea újabb és újabb rakétakísérleteket hajtott végre. A dél-koreai Nemzeti Hírszerző Szolgálat (NIS) csütörtökön azt valósíznűsítette, hogy 2024-ben Észak-Korea váratlan katonai provokációt vagy kibertámadást hajthat végre ellenük, ugyanis Kim Dzsong Un a déli államot az Egyesült Államok gyarmatának nevezte, kiemelten a haderő és a biztonság terén.
Észak-Korea üzembe helyezhette új atomreaktorátNagy hatótávolságú rakétát lőtt ki Észak-Korea, „azonnali, elsöprő erejű” választ helyezett kilátásba a dél-koreai államfő