Ma végképp leleplezték magukat a pedagógustüntetések szervezői, hogy valójában nem a béremelésért, hanem politikai okokból szerveznek demonstrációkat és sztrájkokat - adta az MTI-n keresztül a nyilvánosság tudtára képzeletvilágát Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.
Az államtitkár szörnyülködését azzal folytatta, miszerint a magyar politika történetében is ritka, hogy a tanárok és óvónők béremelésének pontos részleteinek bejelentése és az erről szóló jogszabályok megjelenése után is folytatják a béremelésért indított tüntetéssorozatot. – Nekik nem a tanárok és óvónők fontosak, hanem a kormány elleni tiltakozás - közölte, hozzátéve, különösen ízléstelen, és az iskolákban tanítókat és tanulókat sértő, hogy pont egy oktatásról szóló akcióra hívják trágár - és nem mellesleg hazug - szavakkal a tüntetőket. A hiányzó tartalmat hangerővel próbálják pótolni - vélekedett.
A kormánypárti politikus elővette az Orbán-kormány által első számú közellenségének kiáltott Soros Györgyöt, a világ legbőkezűbb baloldali mikroadományozóját is, akinek az NGO-it szerinte az egyre fogyatkozó létszámú akciók szervezői és támogatói között találjuk, a szakszervezetek részéről pedig volt szocialista helyi pártelnököt és képviselőt, valamit Migration Aid aktivistát is. – Sajnos a szakszervezetek nemcsak a tagságuk többségét veszítették el, de annyira betagozódtak a baloldali pártpolitikába, hogy már fontosabb nekik a politika, mint az érdekképviselet. Így sajnos mára érdekképviseleti szerv helyett inkább csak a dollárbaloldal pedagógus tagozatává váltak – hangoztatta Rétvári Bence.
Ezután arról beszélt, fontos elmondani, hogy a pedagógusok több mint 90 százaléka egyetlen sztrájkhoz vagy akcióhoz sem csatlakozott. Szerinte a sztrájkokban általában a pedagógusok legfeljebb 5-7 százaléka vett részt. A pedagógusok több mint 99 százaléka az új pedagógus jogállást „választotta”, értsd: mintha lett volna választása.
Ezt követően Rétvári Bence arról beszélt, hogy az Orbán-kormány betartotta a tanároknak és óvónőknek tett vállalását. Az EU-s források megérkezése után azonnal döntött a béremelésről, így idén januártól 32,2 százalékkal, jövőre pedig 21 százalékkal nő a tanárok és óvónők bére. Bár a 32,2 százalékos béremelést a pedagógusok túlnyomó többse nem kapja meg, az államtitkár végezetül azzal az állítással is előállt, mely szerint a tanárok és óvónők anyagi és társadalmi megbecsültsége az Orbán-kormány számára „kiemelten fontos”, ezért nagyobb mértékben növelik a bérüket, mint eddig bármikor Magyarországon. – Köszönjük a tanárok és óvónők munkáját. Amíg ez a kormány van, addig tiszteletre és megbecsülésre számíthatnak – zárta gondolatait Rétvári Bence, balladai homályban hagyva azt, hogy ebben az esetben milyen az, amikor valamely társadalmi csoport nem számíthat tiszteletre és megbecsülésre a kormánytól.
Az Orbán-kormány azt sem mondja meg, mennyi pénzre számíthatnak valójában a tanárok, egyeseknek még a reméltnél is kevesebbel nőhet a bére„A négy fal között szórakozzanak, ne pedig a tanárainkkal” –Néhány száz diák tüntetett szombaton a Belügyminisztériumnál a jobb oktatásért