Ha megválasztják, nem az a célja, hogy miniszterelnökként, hanem hogy polgármesterként viselkedjen, azon keresztül viszont megmutassa, hogy lehet a dolgokat sokkal jobban csinálni nagyban is – mondta egy háttérbeszélgetésen Juhász Péter, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt támogatásával indul a V. kerület polgármesteri székéért.. Elképzelései közül példaként említette, a tanárok kerületi fizetéskiegészítését, az üresen álló lakások hasznosítását, illetve a szociális ellátások fejlesztését, amelyek mind egyben országos problémák is. – Több pénz van az V. kerület számláján, mint Budapestén, a Belváros tehát nem az hely, ahol anyagi akadálya lenne mindennek.
Juhász Péter ennek ellenére még mindig inkább civilként, mint politikusként tekint magára. Indulása körülményeiről azt mondta, egyetlen pártnak semmiképpen nem akart a jelöltje lenni, csak annak látta volna értelmét, ha összellenzéki indulóként tud felállni. Szerinte ő az egyetlen, aki konszenzusos jelölt tudna lenni, miután azonban ezek a tárgyalások elakadtak vagy el sem kezdődtek, végül a kétfarkúakkal állapodott meg, mint mondta, ha egyetlen pártnak kell, hogy a jelöltje legyen, akkor az a Kétfarkú legyen. A párt elnöke, Kovács Gergő és Juhász Péter között húsz évre nyúlik vissza az együttműködés. A marihuána legalizációjáért küzdő, Juhász Péter által vezetett Kendermag Egyesület tüntetésein a MKKP volt a jellemzően jobboldali ellentüntetők (például az ifjú Rétvári Bence) ellentüntetője. Az MKKP pártigazgatója, egyben a párt újpesti polgármesterjelöltje, Nagy Dávid ezen kívül Juhász Péter szociális érzékenységével és a romák felzárkóztatása iránti elkötelezettségével indokolta támogatást. A kétfarkúak biztosítják a kampány lebonyolításához szükséges infrastruktúrát, Juhász Péter saját aktivistái mellett küldenek passzivistákat, ugyanakkor éppen a régi ismeretség miatt, nem szólnak bele a tevékenységébe.
Annyit azért kértek, hogy lehetőleg ne fotózkodjon olyan (ellenzéki) politikussal, akinek tevékenysége cselekvés helyett kimerül a médiapolitizálásban.
Van kommunikáció a másik két jelölttel és „közeledtek az álláspontok“ az előválasztás ügyében, de erről részleteket egyelőre nem árult el. A momentumos Kerpel-Florius Gábor és a volt MSZP-s, jelenleg az ellenzéki pártok és civilek szövetségeként induló Tiéd a Belváros jelöltjeként Kovács Alex Gábor szeretne még a kerület első embere lenni.
Juhász Péter biztosra veszi, hogy lesz előválasztás, annak ellenére, hogy lassan kezdenek kifutni az időből.
Szerinte minél közelebb esik az előválasztás időpontja a júniusi nagy megméretéshez, annál jobb, ráadásul így a Fidesz sem tudja, hogy „kire kell lőni“ – próbálta az egyhelyben toporgás jó oldalát nézni. Akármikor lesz is (ha lesz), Juhász Péter fontosnak tartja, hogy az összes érintett körzetben egyszerre rendezzék az ellenzéki előválasztást, mert csak úgy van értelme.
Legkésőbb azonban az ajánlásgyűjtés kezdetéig, „420-ig”, vagyis április 20-ig mindenképpen le kell bonyolítani, mondta Nagy Dávid pártigazgató. (A 420 a szlengben a fű szinonimája, április 20. a marihuána nem hivatalos nemzetközi napja.)
A legkeményebb feladat elérni a kerületi választókat, akiknek a létszáma az elmúlt évtizedekben harmadára csökkent
– hívta fel a figyelmet Juhász Péter, aki masszív utcai jelenléttel és aktivistákkal ugraná meg ezt az akadályt. Meglátása szerint korrupcióval viszont nem tud hatni az itt élőkre, „azt már beárazták“, ezért sokkal inkább a kerületiek életéhez közvetlenül kapcsolódó ügyekkel akar kampányolni.
Szerinte ezerszer jobban is lehet vinni az V. kerületet, amelynek jelenlegi vezetője, a fideszes Szentgyörgyvölgyi Péter „kézből eteti“ a lakókat, akiknek ki van szúrva szeme krumplival, muskátlival és ötszáz forintos fenyőfával, illetve hangzatos juttatásokkal, amiket valójában csak kevesek kaphatnak meg.
Azt Juhász Péter elismeri, annak, hogy ellenzéki körökben „bukó körzetnek“ tarják a Belvárost, van alapja, Szentgyörgyvölgyi Péter népszerűsége a kerületben jelenleg is 65-66 százalékon áll. Mindezek ellenére hisz saját győzelmében, és abban is, hogy egy fontos és gazdag kerület vezetőjeként az országos politikát is alakítani tudja, hasonlóan Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármesterhez, akit példaként említett. Mint mondta, őt állampolgárként is zavarja, hogy Baranyin kívül szinte egyik ellenzéki településvezető sem vállal nagyobb feladatot az országos ügyek alakításában, ehelyett inkább „a házmesterügyeket” viszik.