Egri Viktor szerint a liberális és az illiberális demokrácia között van az alapvető töréspont. Nem gondolja, hogy utóbbi elfogadható lenne egy újságírótól. – A liberális újságírótól pedig elvárható, hogy a különböző kérdésekben, még hogyha a nagy egészről van is álláspontja, megpróbál egyenlő távolságban lenni az alanyoktól, és objektíven ítélni – tette hozzá.
Kitért arra is, hogy sokszor előkerülnek az adásban hamis tényadatok, s ilyenkor műsorvezetőként ezeket ki kell igazítania, ellensúlyt kell képeznie. Sosem biztos benne, hogy jól végezte-e el ezt a feladatot.
Részlet a videóinterjúból
A kormánypárti megmondóemberekről szólva Egri Viktor megjegyezte, sokukkal könnyű szót érteni az adáson kívül, ám amint terítékre kerülnek a közéleti kérdések, egészen eltávolodnak egymástól a vélemények és maguk az emberek is. Mindez azonban nem azt jelenti, hogy az érintettek szerepet játszanának. Eljátszott a gondolattal is, hogy esetleg lehetne egy „Anti-Csattot” csinálni, amikor ellentétes véleményről indulnak a meghívottak, de végül közös nevezőre jutnak valamiben. Ezzel kapcsolatban azért vannak kételyei, mivel olyan egyszerűnek tűnő kérdésben sem tudott egyezségre jutni több alkalommal a két oldal, mint a nemzeti minimum. A Csatt nézettségével egyébként elégedett, láthatóan sokakat leköt egy ilyen jellegű műsor, mert izgalmas, érdekfeszítő számukra, ha nyilvánosan ütköznek az álláspontok.