Európai Bizottság;Kovács Zoltán;kötelezettségszegési eljárás;szuverenitásvédelmi törvény;

Kovács Zoltán az új kötelezettségszegési eljárásról: dollárbaloldal, Soros

Megdönthetetlen érvek.

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár reagált arra, hogy az Orbán-kormány szuverenitásvédelminek nevezett törvénye miatt újabb kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen az Európai Bizottság.

A Soros György által alapított CEU-n végzett államtitkár első gondolata a betevő sorosozás volt. Úgy fogalmazott: „Brüsszel és a dollárbaloldal gazdái éppen azért támadják a szuverenitásvédelmi törvényt, mert annak az a célja, hogy megakadályozza a külföldi befolyásszerzést a Soros-féle guruló dollárokon keresztül.”

Aztán úgy folytatta a semmivel sem igazolt okfejtést:

„Már tény, hogy a dollárbaloldal fő támogatója Soros György volt a 2022-es kampányban.”

A törvény bevezeti, hogy külföldről kampánypénzt elfogadni bűncselekmény - írta Kovács Zoltán. Hozzátette, a szigorítással „a magyar emberek 98 százaléka egyetértett a nemzeti konzultáción” (mármint annak a bő másfél millió embernek a 98 százaléka, aki kitöltötte - a szerk.), ezért az Orbán-kormány kitart a szuverenitásvédelminek nevezett törvény mellett.

Mint megírtuk, az Európai Bizottság azzal indokolta az újabb kötelezettségszegési eljárás elindítását, hogy a jogszabály sérti az uniós jog több rendelkezését, a többi között az EU demokratikus értékeit; a demokrácia elvét és az uniós polgárok választójogát; valamint az EU Alapjogi Chartájában foglalt több alapvető jogot, így a magán- és családi élet tiszteletben tartásához való jogot, a személyes adatok védelméhez való jogot, a véleménynyilvánítás és a tájékozódás szabadságát, az egyesülési szabadságot, az uniós polgárok választójogát, a hatékony jogorvoslathoz és a tisztességes eljáráshoz való jogot, az uniós jogból következő adatvédelmi követelményeket és a belső piacra vonatkozó több szabályt.

Az Orbán-kormánynak két hónapja van arra, hogy válaszoljon a kötelezettségszegési eljárást elindító felszólító levélre. Amennyiben nem orvosolja az EB által feltárt sérelmeket, a testület úgy dönthet, hogy a jogsértési eljárást a következő szakaszba lépteti és indokolással ellátott véleményt küld.