Először Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke lépett a színpadra. Hangos és szenvedélyes beszédében először Tüttő Katának mondott köszönetet, majd minden párttársának, akik ellenszélben is „viszik” a városokat. A helyszínválasztásról azt mondta: nem véletlen, hiszen az MSZP Európába tart, ott akar kikötni. – Hiába hánykolódik az ország kelet és nyugat között, mi az utóbbi felé akarunk közeledni, ezért dolgozik az MSZP. Orbán autoriter, szélsőjobb felé húzó kormányzása helyett az MSZP emberekről szóló politikát folytat – mondta. Az MSZP ajánlata az, hogy bebizonyítja Magyarországnak, hogy demokratikus körülmények között is tudunk boldogulni.
Kunhalmi Ágnes szerint olyan demokratikus útra kell visszatérni, ahol köztársaság van, nem báb a köztársasági elnök, hanem olyasvalaki, aki egységként kezeli a nemzetet, nem pedig olyan, aki pedofilmentegetőknek ad kegyelmet és a szavahihetősége megkérdőjeleződik naponta.
Hozzátette: óriási tétje van a választásoknak. – Nem engedjük meg, hogy Orbán és szélsőjobbos szövetségesei hatalomra jussanak, nem törhetnek előre, mert leépítik a szociális Európát. Ezután Karácsony Gergely főpolgármestert méltatta, köszönetet mondott neki azért, hogy olyan felújításokat, fejlesztéseket is finanszírozott a főváros, ami állami feladat lenne, például a XVIII. kerületben, Kunhalmi Ágnes körzetében. A „nem engedünk a kollaboránsoknak, valós ellenzék vagyunk” „csatakiáltást” nagy taps és éljenzés fogadta. A társelnök kijelentette, a NER 2-vel (ez nyilvánvaló célzás volt Magyar Péterre) nem lehet Orbán Viktort leváltani, de egy Orbán Viktor nélküli Fidesz sem kell, sőt, semmilyen Fidesz nem kell. – Nem akarjuk, hogy jobboldal vezesse a fővárost vagy az országot. Mi az emberekért küzdünk, nem a bársonyszékekért, bízom a szocialista szavazókban, azt kérem tőlük, ők is bízzanak az MSZP-ben – zárta beszédét Kunhalmi Ágnes.
Rendszerváltást akar az MSZP, skandináv mintára képzelné el Magyarország jövőjétKomjáthi Imre, a párt másik társelnöke buzdításnak szánta beszédét. Azt mondta magáról, ő a szigorúbb elnök, ő a rossz zsaru. Kijelentette, ha meglesz az együttműködés, akkor sem szabad hátra dőlni. Majd az egységes magyar baloldali blokk létrehozását szorgalmazta. „A következő hónapokban a harci kürtöt egyre hangosabban fújom, mert ilyenkor szoktuk elrontani” – intette párttársait. Úgy vélte, a politikai messiás-várást el kell engedni, a lájk nem szavazat, nem politikai eredmény.
– A lájkbajnokság ellenzéki dobogósai kiestek valamelyik pártból, hiába posztolnak sokat, nincs erejük
– mondta Komjáthi Imre, arra célozva, hogy az ellenzék sokszor egymás ellen harcol. Az MSZP a sikert lábbal éri el: azaz fizikailag jelen van, járják az országot. – Elő a piros dzsekiket, ki az utcára, ez az erősségünk, én leszek az egyik legaktívabb országjáró – ígérte a társelnök. Majd azzal biztatta a hallgatóságot, hogy egy nagy kihívó kell a Fidesznek: – Látom a szemetekben, hogy ezt meg fogjuk csinálni, kezdjünk neki! – buzdította a párt híveit.
Szolnok polgármester-jelöltje, Györfi Mihály jelenlegi alpolgármester először földrajzórát tartott: elsorolt néhány várost, ahonnan hajnalban kelve utaztak ide a párttársak. Azt mondta, Szolnokon, az Alföld szívében kiirtották az ellenségeskedést, ezt akarják nagyban is bemutatni. Örömmel köszöntötte a valódi ellenzéki pártok szövetségét, azaz a Momentum, a Jobbik és az MSZP megállapodását. Azt ígérte: lemond alpolgármesterségéről, ha június 9-én nem nyer. Átadta Őrsi Gergelynek a szolnoki lányok üzenetét, amely szerint a II. kerület polgármestere „cuki”. Majd azt mondta: bárkit, aki városába érkezik, meghív egy kávéra.
Ezután az „egyik legerőmutatóbb, leginkább fejlődő és nagyon régóta sikeres” polgármesterként invitálták a színpadra Tóth Józsefet, a XIII. kerület vezetőjét, aki beszédében sokáig sorolta, milyen eredményeik vannak, például a lakosságmegtartó képesség náluk a legnagyobb, 103 bérlakást adtak át idén, 31 ezer vállalkozás működik a kerületben és minden ötödik forintot a Váci úton teremtik. Az első smart óvoda a kerületben nyílik majd és 60 ezer négyzetméter zöldterületet újítottak fel.
– Kikacsintunk Európából, erre vannak jelek, ezért nagy a tét, hogy kiket küldünk az Európai Parlamentbe. EU-s támogatás nélkül 20 százalékkal lenne kisebb a teljesítményünk, 4000 kilométernyi úthálózat, 400 kilométer vasúti hálózat, 115 ezer munkahely ez mind a tét most, e mellett kell letenni a voksunkat, nem pedig az árulás és az EU-ból kikacsintás mellett
– fogalmazott Tóth József . Kijelentette: az önkormányzati választásnak is nagy a tétje, ugyanis helyre kell állítani a szabad önkormányzatokat, amelyektől minden forrást elvontak az utóbbi években.
Zugló polgármestere, Horváth Csaba szerint az elmúlt másfél évtizedben a kormány bezárkózó, szürke, ellenséges országot hozott létre, az apátia és a széthúzás országát. Kijelentette: az összefogás nem technikai kérdés, hanem alkalmasság kérdése. „Tisztelni kell egymást, minden tiszteletem az MSZP-nek, a DK-nak és a Párbeszédnek”. A „nekem nem ígéret, hanem bizonyíték kell” szlogent említve azt mondta, Karácsony már bizonyírott, Zuglóért is rengeteget tett, ellenben Vitézy Dáviddal, aki a 4-es metró zuglói meghosszabbítását nem támogatta, villamos és vonat sem lett helyette. – A világ balról lehet jobb, az MSZP budapesti elnökeként elkötelezett vagyok a szövetség mellett, hajrá Tüttő, hajrá Karácsony, hajrá Budapest, hajrá MSZP! – zárta beszédét Horváth Csaba.
A szombathelyi polgármester, Nemény András szerint ma jobb ellenzéki polgármesternek lenni, mert meggyőződése szerint cselekedhet, de kormánypárti városvezetőként, ha a pártérdek és az emberek érdeke szembe kerül, akkor a pártérdeket kell figyelembe venni. – Együtt visszük a terheket, együtt örülünk, nem a rang számít, hanem hogy ki mennyit tesz bele – árulta el sikerének egyik titkát. Majd Tüttő Katát dicsérte: vele vagyunk biztonságban, azt is tudja, hogy a színpad alatt milyen vezetékek futnak, ha elromlik a klíma vagy a fűtés, tudja, hova kell nyúlni és mit kell csinálni. Akkor boldog, ha takarítógépet vezethet.
Az MSZP összegyűjtötte a 100 ezer aláírást, hogy az ellenzék közös listán induljonŐrsi Gergely, Budapest II. kerületének a polgármester arra hívta a figyelmet, hogy ne azt keressük, ami szétválaszt, hanem ami összehoz minket, amiben egyetértünk, de lehet egyet nem érteni is. Szerinte nem pártpolitikai csatatér az önkormányzati választás. Kijelentette: ma a politika a kocsmai verekedések szintjére süllyedt mocsár, ez a közösség tud ebből kiutat teremteni. Úgy vélte, Brüsszel ellenség lett ma, de Brüsszel és az EU nem egy távoli világ, meg kell mutatni, hogy tőlük tudunk fejlődni, bölcsődét és kórházat felújítani. Tüttő Kata méltatásával zárta a beszédét: az egyik legnagyobb teherbírású embernek nevezte, aki nem azt ígéri, hogy vizet fakaszt valahonnan, hanem miatta van víz.
Utolsó megszólalóként Tüttő Kata lépett a színpadra. Az MSZP Európai Parlamenti listavezetője, Budapest főpolgármester-helyettese azt mondta, meg van hatva. Elárulta, mit rejt a „Kata működik-e vidéken is?” kérdés. „A barack és szatmári szilva volt az a newtoni pillanat, amikor megértettem, azt jelenti, bírom –e a pálinkát. Jelentem: még élek” – mesélte, amit közönség nagy tapssal díjazott. A röviditaloknál maradva Bödőcs Tibor egy mondatát idézte: a magyar embernek a bortól furcsa gondolatai támadnak, a pálinkától pedig meg is valósítja azokat.
– Mi meg tudunk csinálni dolgokat józanul is. Erre legyünk büszkék. Nem délibábokat kergetünk, hanem az igazunkért küzdünk, a valóság az, hogy a Fidesz legyőzhető, de csak együtt vagyunk erősek, külön-külön elveszünk
– jelentette ki Tüttő Kata. Orbán Viktor miniszterelnök március 15-i beszédének egyik mondatára utalva (elfogyott a félhold, elkopott a kétfejű sas karma, és elvásott a vörös csillag is) hozzáfűzte: tudjuk, hogy nemsokára elrohad a narancs is. Öt feladatot határozott meg magának brüsszeli politikusként: dolga van a nőkkel, tenni kell értük, egy baloldali pártban nektek is kell, mondta párttársainak. Magyarországot az MSZP vitte be az EU-ba, bent is kell tartania. Meg kell erősíteni az európai szociáldemokráciát. Az erős Európához erősebb helyi közösségek, erősebb önkormányzatok kellenek, a helyi demokráciákból fogják újjáépíteni a magyar demokráciát, és haza kell hozni az EU-s forrásokat, hogy a magyar városok életben maradjanak.