Vona Gábor figyelt fel egy 38 oldalas salátatörvény-tervezetre, amelyben elrejtettek egy olyan rendelkezést, ami Magyar Péter kedden nyilvánosságra hozott hangfelvétele fényében mellékesnek aligha nevezhető: eszerint a kormány lehetővé tenné, hogy az igazságügyi miniszter gyakorlatilag kénye-kedve szerint belenézhessen az ügyészség belső ügyirataiba.
„Az igazságügyi tárgyú törvények módosításáról” nevet viselő salátatervezet 65. paragrafusa tartalmazza a vonatkozó rendelkezést. Eszerint az ügyészségről szóló törvényt a következőkkel egészítenék ki:
„A legfőbb ügyész az igazságügyért felelős miniszter megkeresésére a jogalkotás előkészítése, továbbá a jogszabályok hatályosulásának vizsgálata céljából személyazonosításra alkalmatlanná tett formában az igazságügyért felelős miniszter rendelkezésére bocsátja a megkeresésben meghatározott tárgykörben hozott, további jogorvoslattal nem támadható ügyészségi határozatokat, valamint mindazon ügyészségi és más hatósági vagy egyéb szerv által hozott határozatot, amelyet a további jogorvoslattal nem támadható ügyészségi határozattal felülbíráltak vagy felülvizsgáltak, továbbá más ügyészségi döntést tartalmazó ügyiratokat.”
A módosításban szerepel még, hogy a minősített adat védelmét a határozatok rendelkezésre bocsátása során is biztosítani kell, továbbá, hogy a személyazonosításra alkalmatlanná tételt az eljárással érintett személyek azonosítását lehetővé tevő adatok azonosítást megakadályozó adatokra cserélésével kell elvégezni. „A legfőbb ügyész a megkeresés teljesítése során egyeztetést kezdeményezhet az igazságügyért felelős miniszterrel annak érdekében, hogy a megkeresés teljesítése ne eredményezzen az ügyészség számára aránytalan ügyterhet” - olvasható még a tervezetben.
Megjelent a hangfelvétel, Varga Judit kimondta, hogy javasolták az ügyészeknek, hogy mit kéne kihúzni a Schadl-Völner-ügy anyagábólMint ismert, a Magyar Péter által kedden nyilvánosságra hozott hangfelvételen Varga Judit volt igazságügyi miniszter a többi között arra panaszkodott, hogy az ügyészségen belül „Polt nem ura a helyzetnek”, amivel gyakorlatilag arra célzott, hogy néhány ügyész túlságosan függetlenül végzi a munkáját.
Az elnöki kegyelmi botrányt kirobbantó jogász szerint 7 és fél évre lehet ítélni valakit azért, ami a Magyar Péter által nyilvánosságra hozott hangfelvételen szerepel