Bár a Fidesz már februárban bejelentette a Békés-Csanád térségi polgármesterjelöltjei között Pusztaottlaka újrainduló vezetőjét, Pál-Árgyelán Elvira mégsem indul a választáson – tudta meg a 24.hu.
A 2019-ben a Fidesz jelöltjeként mandátumot szerző polgármester azután lépett vissza a jelöltségtől, hogy a korrupcióval vádolt Simonka György korábbi kormánypárti politikus bejelentette, elindul faluja polgármester-választásán. Pál-Árgyelán Elvira a portál megkeresésére megerősítette, hogy nem indul a voksoláson, és azt mondta, családja kérésére döntött úgy, hogy visszalép a jelöltségtől.
Erdős Norbert, Békés vármegye 4. számú választókerületének országgyűlési képviselője a 24.hu-nak
utalt rá, hogy nem lesz más jelöltjük, a Fidesz jelölési folyamata ugyanis lezárult.
Arra a kérdésre, elképzelhetőnek tartja-e, hogy a Fidesz támogassa a korábbi politikusát, Simonka Györgyöt, csak annyit közölt, Pusztaottlakán már nincs is Fidesz-csoport.
Simonka György a portál megkeresésére azt írta,
„azért nem a Fidesz színeiben indulok, mert Erdős Norbert, a Fidesz választókerületi elnöke ezt ellehetetlenítette”.
A Pusztaottlakát 2006 és 2014 között polgármesterként irányító volt politikus azt is közölte, az ő világnézete nem változott, a Fidesz értékrendjét ma is magáénak vallja, még ha egyre több dologgal nem is ért egyet. Szerinte Erdős olyan szituációt akar teremteni, hogy őt kizárják a Fideszből, amelynek egyébként a visszavonulása után is tagja maradt.
A jelenleg Pusztaottlaka alpolgármesterként dolgozó Simonka azt is kifejtette, folyamatosan egyeztet Pál-Árgyelán Elvira polgármesterrel, és közös munkájukban nem okoz konfliktust, hogy elindul a polgármesteri székért.
Polgármester-jelöltként indul a költségvetési csalással vádolt Simonka GyörgyA helyi választási iroda hirdetménye szerint mindössze kilenc ajánlásra van szüksége Simonkának ahhoz, hogy polgármesterjelölt lehessen. A képviselőjelölt-állításhoz pedig csupán három ajánlás kell majd a községben.
A 24.hu azzal kapcsolatos kérdésére, nem tart-e attól, hogy miközben esetleg polgármesternek választják, a bíróság évekre börtönbe zárhatja őt korrupció miatt, Simonka közölte: nem tart tőle, hogy elítélik, és bízik a független bíróság ítéletében. Szerinte az ügyészség „hamis szakértői véleményekkel, pszichikai kényszervallatásokkal és hihetetlen, egyben hamis vallomásokkal támasztotta alá a vádiratát”. Véleménye szerint mindez csak azért történik, hogy levadásszák, mert sokaknak lépett rá a tyúkszemére, miközben az őt megválasztó dél-békésiek érdekeiért harcolt.
Másodjára is teljesen elölről kell kezdeni a már így is 50 hónapja tartó Simonka-pertSimonka György országgyűlési képviselői mandátumát azt követően függesztette fel a Parlament 2018-ban, hogy a nyomozó hatóság bűnszervezetben elkövetett, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt eljárást indított ellene. Az ügyészségi vádirat szerint Simonka és 32 társa olyan Európai Uniótól és a magyar költségvetésből igényelhető forrásokat csalt el céghálók segítségével, amiket zöldség-gyümölcs termelők igényelhettek volna. Ennek keretében 1,4 milliárd forintnyi közpénzt tüntettek el 2009 és 2015 között. A vádhatóság a volt fideszes országgyűlési képviselő esetében mindezt nyolc és fél év fegyházbüntetéssel és 850 millió forintnyi vagyonelkobzással honorálná beismerés esetén, de Simonka György ezt nem tette meg, a tárgyalás pedig azóta sem zárult le.
Alpolgármester lett Pusztaottlakán az 1,4 milliárdos költségvetési csalással vádolt fideszes Simonka György